Skocz do zawartości

Podgrzewane lusterka


cygnus0

Rekomendowane odpowiedzi

To pozazdrościć w zimie...A3-użytkownicy niech się wypowiedzą odnośnie załączania ogrzewania lusterek....

No cóż - u mnie niezależnie :rolleyes:

Wiem, że podgrzewane lusterka nie załączają się, jeżeli temperatura zewnętrzna jest wyższa niż +5 stopni. Podgrzewanie szyby przedniej lub tylniej nie ma wpływu na działanie podgrzewania lusterek. Mówiono mi, że w starszych modelach podgrzewanie lusterek załącza się z ogrzewaniem szyby tylniej, ale głowy za to nie dam, ponieważ sama nie sprawdziłam ;)

PS. Rozumiem, że masz elektrycznie regulowane z pokrętłem od strony kierowcy z ustawieniem "lewo, środek, prawo"?

Pzdr

Edytowane przez szynszylek
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy pokrętle na ustawieniu "neutralnym" (środek) nie ma symbolu grzania, to najprawdopodobniej ogrzewanie lusterek będzie Ci się załączać razem z ogrzewaniem tylniej szyby. Najprostrzym sposobem na sprawdzenie, czy posiadasz w swoim aucie podgrzewane lusterka jest zajrzenie do wnęki koła zapasowego - tam powinna znajdować się naklejka z kodami wyposażenia dodatkowego. Jest też w książce serwisowej. Kod na podgrzewane lusterka :

6XD = zewnętrzne lusterka: sterowane elektrycznie, podgrzewane

pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie zauważyłem że "rosa" na lusterkach z rana "znika" sama - jak opuszczę boczną szybę to widać jak lusterko "paruje" - mimo że nic nie włączam (no, poza silnikiem :D ) temperatura z rana jest powyżej +10 C. Stąd zakładam że lusterka są podgrzewane - ale jak będzie zimą to zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mi też się wydaje że we wszystkich samochodach lusterka załączają się automatycznie poniżej 5 st i podgrzewają się póki ich temperatura nie osiągnie 5 st. Nie ma znaczenia włączone podgrzewanie szyby tylnej. A szyba przednia to się chyba włącza razem z nawiewem na nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie