Skocz do zawartości

DTM Special Show Event Monachium 2011


szynszylek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś miałby kiedyś okazję pojechać na DTM - gorąco polecam, ponieważ rzeczywistość rozłożyła na łopatki moje wyobrażenia :)

Specjalnie na potrzeby tego wydarzenia wyasfaltowano Stadion Olimpijski w Monachium (fani Bayernu znają doskonale to miejsce, do 2005 stadion macierzysty klubu). Na zdjęciach i przy rezerwacji biletów można było odnieść wrażenie, że miejsce jest olbrzymie i trudno będzie cokolwiek dostrzec - byłam totalnie zaskoczona, ponieważ stadion jest tak zbudowany, że doskonale wszystko widać. Cała impreza zaczęła się około 10 rano i trwała właściwie 12 godzin. Główną częścią programu sobotniego były kwalifikacje do niedzielnego finału, czyli walka kierowców tych samych marek (Audi vs Audi, Mercedes vs Mercedes). Dopiero w wieczornych półfinałach doszło do walki marek.

Organizatorzy zadbali o publiczność - w przerwie między wyścigami odbywały się stunt shows, koncerty, przejazdy klasyków sportu motorowego. Pojawiło się nawet auto F1 Red Bulla - kto myślał, że DTM jest cholernie głośny, musi usłyszeć F1 - nawet ze stoperami można ogłuchnąć.

Enjoy :hearteyes:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tutaj dwie panie w DTM : w Audi Rahel Frey (tegoroczny świeżak), w Mercedesie Susie Stoddart.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mój ulubieniec, Miguel Molina - dołączył do ekipy w tym sezonie, ale wniósł dużo pozytywnych emocji. Gorąca hiszpańska krew na torze rzecz wskazana. Niestety, jako jedyny w sobotę,rozbił samochód :(

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Filipe Albuquerque

Dołączona grafika

Oliver Jarvis

Dołączona grafika

Martin Tomczyk

Dołączona grafika

Mattias Ekstroem

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwszy półfinałfinał: Montara vs Rockenfeller

Dołączona grafika

Dużą atrakcją był przejazd legend motosportu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W autach DTMu można było odbyć też jazdę - po wcześniejszej rejestracji online i wpłaceniu odpowiedniej kwoty. Chętnych nie brakowało ;-)

Dołączona grafika

EDIT:

Żebyście mogli obczaić, co znaczy wysoki poziom hałasu, filmiki. Oglądać z włączonym dźwiękiem :)

DTM Munich 2011 Tomczyk

DTM Munich 2011 Schumacher vs. Van der Zande

I coś dla fanów F1

DTM Munich 2011 Coulthard F1

Edytowane przez szynszylek
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szynszylek za to, że uświadomiłaś wielu osobom, iż wspomniana przez Ciebie impreza jest warta grzechu i przejechania kilkuset kilometrów - być może za rok uda się zebrać jakąś wiekszą grupę z naszego forum i również będziemy mogli to zobaczyć... :hangloose: Fajnie miałaś :tongue_fingersear:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To show w Monachium było premierowe, ale krążą plotki, że powtórka będzie ;)

Ja jestem zapalonym fanem DTMu i nie ukrywam, że od czasu przeprowadzki do Niemiec - wcześniej nie znałam tego sportu, u nas w tv go nie pokazują. Śledzę każdy wyścig. "Ósemki" w Monachium były dla mnie bardzo interesujące, ponieważ auta DTM nie są do tego stworzone - 500PS, niewiele ponad tona wagi i zimne hamulce+opony. Dupki latały i wiele aut zostało rozbitych. Za dużo mocy, za mało miejsca ;)

Spotkałam tam zadziwiająco wielu Polaków, więc wszystko jeszcze przed nami. A do szerzenia idei DTM każdy pomysł jest dobry, bo to naprawdę fajny sport.

Z niecierpliwością czekam na sezon 2012, do stawki wraca BMW z M3. Na razie jest to walka pomiędzy Audi i Mercedesem.

Edytowane przez szynszylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie