Skocz do zawartości

Problem z czujnikami parkowania i tylną wycieraczką


Sito Lubisz To

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem z moim Audi A4 B7 2.0 Avant :(

Nie działają mi czujniki cofania :( Przy pierwszym wrzuceniu wstecznego, po uruchomieniu silnika włącza się ciągły sygnał dźwiękowy na jakieś 5 sekund i to koniec :( Kolejne wrzucenia wstecznego już nic nie sygnalizują, do tego zaobserwowałem, że czasami nie działa mi tylna wycieraczka a czasami sama sie włącza jak wrzucam wsteczny ;/

Następnym problemem jest uciekanie samochodu na zakrętach... czy skręcam w prawo czy w lewo to mam wrażenie, że samochód mi sie ślizga albo przeskakuje na kolach :( dzieje sie to nawet przy małych prędkościach (zawracaniu na osiedlu) ;/ Czy to może być kwestia zbieżności? Opony mam zimowe i w miarę ok :)

Zna ktoś jakiś dobry i w miarę tani warsztat(elektryka) w Warszawie? i może śmiało polecić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mimo że jestem nowy to spróbuje pomóc co do pływania auta na boki z moich doświadczeń z różnej maści autami jeżeli auto pływało na boki np przy gwałtownym dodaniu gazu ściąga a po odpuszczeniu wraca zazwyczaj był to początek końca tujei wachacza ale w b7 tego ustrojstwa tam mnóstwo proponuje jechać na stacje gdzie robileś przegląd z reguły już za darmoche wsadzą auto na szarpak i bedzie widać już co nieco

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

jesli na wlaczonym zaplonie wrzucasz wsteczny to dzwiek uzbrajania jest tylko za pierwszym jego wlorzeniu nastepny raz juz nie ma sygnalu masz uszkodzony czyjnik lub czyjniki sprawdzenie - wrzuc wsteczny i przystaw ucho do kazdego z osobna sprawne beda cykaly

wycieraczka tylna zalacza sie automatycznie przy wlaczoniu biegu wstecznego wtedy gdy masz zalaczone wycieraczki przednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

jesli na wlaczonym zaplonie wrzucasz wsteczny to dzwiek uzbrajania jest tylko za pierwszym jego wlorzeniu nastepny raz juz nie ma sygnalu masz uszkodzony czyjnik lub czyjniki sprawdzenie - wrzuc wsteczny i przystaw ucho do kazdego z osobna sprawne beda cykaly

wycieraczka tylna zalacza sie automatycznie przy wlaczoniu biegu wstecznego wtedy gdy masz zalaczone wycieraczki przednie

Witam mam ten sam problem było ok zaczelo mi sie po oblodzeniu samochodu i tak zostało - czy dowiedziałes sie cos wiecej , jaki ewentualny koszt naprawy - a co do dzwieku to faktycznie przy wrzuceniu wstecznego zawsze był sygnał ale nie taki długi jak teraz piszczy kilka sekund

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam

Mam podobny problem i pływaniem auta na śliskim, ale z mojego doświadczenia kierowcy, to chyba wina słabych opon zimowych, a dzisiaj w Warszawie było wyjątkowo ślisko, natomiast jak dwa dni temu kupowałem autko, właściciel powiedział mi, że w drodze do mnie zniknął mu czujnik parkowania, a była pogoda podobna do dzisiejszej , czyli padał śnieg i był mrozik. Stwierdził też że przy włączeniu wstecznego dźwięk uzbrajania był krótszy, jak działał czujnik, teraz jest dość długi ok 4-5 sek. i nie działa. w serwisie na kompie stwierdzili że nie ma połączenia ze sterem instalacji elektrycznej:nr oprogram.8e0907279n, oznaczenie sys. int.lastmodul ece0907, kod 21, kod serwisu 06325 i jeszcze napisane jest : sterownik, nieprawidłowy nr nadwozia, czy może ktoś wie o co biega ??

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie