Skocz do zawartości

Sadza z rury


maciejoo85

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Moja Audica strasznie kopci czarnym dymem. Podam garść informacji.

A4 2007 diesel 140km 2.0 ..Bez mycia po tygodniu mam brudną klapę prawie do wysokości świateł tylnich. Dym oczywiście mocnejszy przy tzw. "gazie do dechy"(na trybie sportowym skrzyni automatycznej). Czy przyczyną może być tylko paliwo? Lub fakt, że silnik zanim się dobrze nagrzeje to już jestem w pracy (12km drogą ekspresową, wiec to niecałe 10min jazdy). No i jak pojadę dalej to, to wszystko się "przedmuch..je" Brak filtra cząstek stałych. Kumulacja tych rzeczy??

Ktoś się wypowie? Miał podobnie?

Turbina wydaje się ok, bo auto zrywne jak wcześniej. Slyszałem też o brudnych wtryskach (jakies info o kosztach)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

 

Czarny dym świadczy o zbyt ubogiej mieszance. Za mała ilość powietrza w stosunku do paliwa. Zatem albo za duża dawka paliwa jest wtryskiwana lub za mało powietrza jest podawane.

 

Do zrobienia logi, sprawdzenie ( lub wymiana jeśli tego nie robiłeś) filtra powietrza, sprawdzenie przepływomierza ( wyjdzie przy logowaniu ) sprawdzenie szczelności układu dolotowego.

DPF-a nie masz, bo nie miałeś, czy był i go wyciąłeś?

 

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie