Skocz do zawartości

Światła pozycyjne i stopu


orion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój przypadek dotyczy Audi A4 B7 1.9TDI Avant (ale pewnie problem może być bardziej ogólny)

Kilka dni temu podczas jazdy wyświetlił mi się komunikat o problemie z prawym światłem stopu. Po dojechaniu do domu, przyjrzałem się światłom i okazało się, że nie świeci prawe pozycyjne, ale stopu działa. Najdziwniejsze jest to, że za oba światła odpowiada ta sama żarówka i jest to żarówka jednowłóknowa. Domyślam się że w takim rozwiązaniu stop świeci przy wyższym napięciu, co wskazywałoby na spadek napięcia gdzieś na przewodach. Przeczyściłem styk żarówki, ale to nic nie pomogło. Raz zauważyłem, że włókno świeci bardzo blado również na pozycyjnych, ale po chwili przestało, co wydaje się potwierdzać teorię o spadku napięcia. Czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją? Gdzie szukać ewentualnej przyczyny?

Zastanawiam się też gdzie są bezpieczniki od świateł. Moja lista jest po holendersku, więc nie wszystko rozumiem, ale szukałem informacji w internecie i ze świateł znalazłem tylko bezpiecznik od stopu...

Będę wdzięczny za sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie