Skocz do zawartości

Żółta kontrolka System kontroli spalin przyczyny?


Raf7007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna posiadam a4b7 2.5d .Autko ma dużo przebieg bo ponad 190tys.mil ale znam wcześniejszego wlasciciela(Wojek żony miał auto ponad 6lat)i wiem ze było robione sprzęgło,regenerowana turbina ,nowe wisko itd...dzisiaj trochę chciałem przegonić auto na autostradzie i jechałem tak jakieś 160km/h i nagle wyskoczyło mi to na zegarach (zdjęcie).Doczytalem ze jest to system kontroli spalin ale niewiem jak może być przyczyna i czy jest to niebezpieczne dla auta jeżeli bede nim nadal jeździł?

IMG_2828.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, dave1992 said:

Bez kompa to raczej wróżenie..

Właśnie wróciłem od mechanika.Po podpięcia wyszedł błąd EGR.Mechanik skasował i powiedział żebym pojeździł dalej i zobaczymy czy sie powtórzy.Powiedzial tez ze może być zabrudzony egr albo walnięty czujnik.

Stwierfzil tez ze silnik za bardzo chuczy/szumi i ze wyglada na to ze gdzieś może być pęknięty waż od turbiny?!?!?

ps jedno pytanie czy w tych V6 wentylator chłodnicy powinien zawsze sie włączać bez względu na temperaturę silnika?nigdy wcześniej sie z tym nie spotkałem i dlatego dziwi mnie ze włącza sie i pracuje cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie