Skocz do zawartości

Wymiana oleju i przegląd


Pojechali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc, informacje mam auto z 2017 roku audi a4b8 2.0 diesel wyskoczył mi komunikat wymiana oleju i przegląd, o jakim przeglądzie tu mowa? Bo auto było kupione w Niemczech w Komisie i w dowodzie na dwa lata jest wbity, po drugie czy muszę wymienić olej w silniku i olej w skrzyni biegów s tronic w serwisie??? Co wchodzi w skład przeglądu??? I czy usunę ten komunikat wtedy gdy nie będę w serwisie aso dokonywał zabiegu Na załączonym obrazku kosztorys wysłali i chyba olej w skrzyni i silniku trzeba wymienić?? 

Screenshot_2020-11-05-14-34-27-646_com.miui.gallery.jpg

IMG_20201016_145417698.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadam Q7 3.0 s-line triptronic z 2012 disel. Od razu Ci wyjaśniam.Nieprawdą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jest to że w automacie nie wymienia się oleju w skrzyni biegów, chcesz pojeździć wymieniaj co ok.60 000 km i to musi być wymiana dynamiczna.Koszt w serwisie takiej wymiany to ok. 5 000 tys. Ja wymieniłem za 1500 zł.Serwis zawsze będzie mówił że nie ma potrzeba wymieniać oleju w skrzyni biegów.BZDURA (usmaż 10 razy frytki na tym samym oleju).Mój doradca z serwisu powiedział tak "Producent skrzyni biegów zaleca wymianę oleju co 60 000 km.Producent AUDI mówi nie ma takiej potrzeby jeśli chcesz to ci wymienimy kosztuje to ok.5000".TYLE O SKRZYNI BIEGÓW

Jeśli chodzi o wymianę oleju w silniku sprawa jest troszkę inna .Obecnie duże koncerny AUDI i cała grupa,Mercedes "zalecają wymianę oleju co 60000 km lub nawet dużo więcej.Jeśli jeździsz trochę to sam wiesz że olej w silniku wymieniamy różnie ale w granicach 15 000 -18 000 km więc moja rada jest taka jak powyżej Koszt wymiany oleju w ASO to różnie ale w granicach 2500 do 3000 zł. TYLE O SILNIKU

Jeśli zaś chodzi o PRZEGLĄD - obejmuje on wymianę płynów (bez oleju oczywiście),czyli płyn hamulcowy,płyn chłodniczy, klocki,filtry powietrza,paliwa,kabinowe,przebicie klimy i jeszcze parę innych dupereli  za który mój serwis chciał 7500.

Sam widzisz że to wszystko to nabijanie kasy bo jeśli masz AUDI to stać cię na jego utrzymanie.

Nie napisałeś ile masz przejechane kilometrów i czy chodzi Ci o gwarancję czy o coś innego bo  uważam że wszystko to możesz zrobić w dobrym warsztacie za 1/4 tej ceny

Jesli masz jakieś pytania to pisz na priva 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie