Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją mapy


marmi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kwietnia jestem posiadaczem A4 z rocznika 2020 (pochodzenie: Szwajcaria jeśli to ma znaczenie).

Od początku nie mogę sobie poradzić z aktualizacją wbudowanej mapy. Nawigacja czy system multimedialny cały czas pokazuje, że trwa aktualizacja mapy online.

Mapę pobrałem na pędraka USB zgodnie z instrukcją na stronie (sformatowany na FAT), po włożeniu do gniazdka zaświeca się dioda na nim (znaczy prawidłowo włożony, port działa), ale poza tym nic się nie dzieje. W obszarze powiadomień jest cały czas info o aktualizacji online (nie mam wiedzy czy samochód ma dostęp do Internetu, nie udostępniam go z komórki).

Resetowanie radia też nie pomaga, mam na myśli długie trzymanie wciśniętego przycisku głośności, po czym system się uruchamia. Raz wydaje mi się, że widziałem jakieś info o USB ale po chwili jakoś zniknęło, nie pamiętam dokładnie. Mam wrażenie, że czegoś po prostu nie wiem, ale np. w ustawieniach jest tam przełącznik do włączania automatycznej aktualizacji map.

O ile pamiętam był on wyłączony oryginalnie, pamiętam że go włączałem i wyłączałem, co też nic nie zmieniało. Obecnie jest on wyszarzony, nie mogę go zmienić ani też  nie jestem pewien czy jest zablokowany na pozycji włączonej czy wyłączonej.

W sobotę wyjeżdżam za granicę, także poza UE i zależy mi na tym, żeby możliwie aktualną wbudowaną mapę mieć. Nie znalazłem podobnego wątku.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to powiadomienie brzmi tak:

"Aktualizacja: aktualizacja map online

Trwa instalowanie..."

 

Nikt się z tym problemem nie spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie