Skocz do zawartości

problem z wyłączeniem kontrolki ECON. w klimatyzacji


kaden63

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym iż cały czas świeci się kontrolka - econ - po kilku krotnej próbie wyłączenia - bez efektu !

czy konieczne jest podpięcie pod komputer ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo w mojej A3-ce 8P. Szukałem informacji w necie na ten temat i nie jestem pewnien, ale może to być albo brak współczynnika w klimatyzacji albo jest takie sprzęgiełko w mechanizmie od klimatyzacji ktore ma tendencje do psucia sie (tu masz artykul ma ten temat) http://autokult.pl/2011/09/10/audi-a3-8p-awarie-i-problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Po pierwsze nie brak współczynnika, tylko czynnika chłodzącego w klimatyzacji i nie załącza się sprężarka, żeby jej nie rozwaliło. Sprawdzisz to w każdym zakładzie, który zajmuje się obsługą układów klimatyzacji.

Po drugie, sprzęgło w klimie masz elektromagnetyczne czy gumowe, zrywne? Może masz uszkodzone sprzęgiełko i wał sprężarki w ogóle się nie kręci?

Pzdr

Edytowane przez adamas
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedż będę drążył w tym kierunku, dodam tylko że ( mam takie wrażenie ) po włączeniu dodatkowo opcji - auto - gdzie świecą

wtedy dwie kontrolki i - econ - i - auto - klima działa, wnioskuję po tym że ją poprostu czuć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę to trwało ale nie było mnie w kraju, ale do rzeczy, miałem problem jak pisałem wcześniej z kontrolką ECON, nie można jej było wyłączyć, problemem okazał się czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji, który nie pozwalał załączyć sprężarki co w tym momencie jest normalną rzeczą żeby nie doszło do rozerwania układu, poza tym okazało się że miałem w układzie za dużą wartość czynnika chłodzącego, po ponownym odessaniu czynnika i jego napełnieniu do odpowiedniej wartości, wymianie czujnika, klima działa jak złoto. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie