Skocz do zawartości

Wymiana żarówki - soczewki świateł mijania


gaviscon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzis spaliła mi się z lewej strony żarówka która jest w soczewce od świateł mijania. Problem w tym że nie wiem czy można jakoś wymienić tylko żarówkę czy trzeba całą soczewke i czy można sobie z tym poradzić bez pomocy fachowca? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

A jakie kolega ma lampy biksenony czy zwykłe żarówki tylko soczewkowe? Z resztą nieistotne, w obu przypadkach wymienia się palnik (żarnik) ksenonowy lub żarówkę, soczewka zostaje na swoim miejscu i nie ma potrzeby jej ruszać.

Pzdr

P.S. Pomoc fachowca jest zbędna.

Pzdr

Edytowane przez adamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeże mówiac nie jestem pewny ale sądzę że mam zwykłe żarówki soczewkowe bo się nie wyróżniają. Czyli wystarczy że kupie żarówkę i bez problemu ją wymienie? Teraz pytanie co to ma być za żarówka, jakaś specjalna ? czy jakaś zwykła h4 bo ja się w tym wogóle nie orientuję.

Pozdrawiam

P.S nie będzie miało znaczenia czy kupie żarówke czy żarnik xenonowy, obydwa będą pasować? I teraz pytanie co lepsze? i co byś polecił ?

Edytowane przez gaviscon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, mylisz pojęcia!

Po pierwsze jakie masz lampy ksenonwe czy zwykłe? Od tego zależy jakie żarówki musisz zamontować.

Jeżleli masz ksenony potrzebujesz palnika ksenonowego. Jeśli masz zwykłe lampy odbłyśnikowe lub soczewkowe, bo takie też są, potrzebujesz normalnej żarówki typu H - nie wiem jakiej. Typy żarówek powinny być na naklejce na lampie, otwórz maskę i na górze lampy powinna być naklejka.

Jest jeszcze opcja taka, że ktoś zamontował Ci w zwykłych lampach pseudoksenony tzw. HID-y.

Najlepiej otworzyć lampę, od tyłu jest dekielek, korek, wymontować żarówkę i wszystko będzie jasne. Na pewno do tej operacji nie musisz wymontowywać soczewki.

Jeżeli masz z tym problemy, skorzystaj jednak z pomocy kogoś kto się zna.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż nie było żadnej naklejki na lampie postanowiłem trochę sie pomęczyć i dostałem się do żarówki. Sprawa wygląda następująco:

H930 Philips H7/12V 55W dalsze numery chyba nie są już istotane.

Czyli kupuję tego typu żarówkę i będzie cacy, czy mogę zastosować jakiś zamiennik na coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz kupić żarówkę H7, a jaka ona będzie i jakiego producenta, to już Twoja sprawa.

Teraz mam ksenony i nie używam zwykłych. Do poprzedniego auta montowałem NIGHTBREAKER +30%, osobiście nie polecam, dwa komplety w rok wymieniłem ( a nie były i chyba nie są tanie ) i dałem sobie spokój.

Poczytaj i zdecyduj sam,

Pzdr

P.S. Aha, gdyby ktoś się zdecydował na te żarówki to świecą zajefajnie, tylko krótko

Edytowane przez adamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne biksenonowe lampy. Producent Valeo palnik D1S, żarówka świateł długich H4alboH7 nie wiem nie wymieniałem jeszcze, P21 bursztynowa- kierunek, H5W- postój.

Za miesiąc miną dwa lata jak wymieniałem dwa palniki i przetowrnicę, koszt 170PLN palnik/szt. i 250 złociszy prztwornica - Hella ( zrezygnowałem z oryginału Valeo ).

Do tego samopoziomowanie i spryski. Jeździ się super.

Ogólnie koszty przeróbki zwykłych na ksenon raczej się nie opłaca.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zastanowie się jeszcze co z tym fantem zrobić, na początek kupię żarówkę żeby auto było sprawne a z czasem może przerzuce się na xenony bo to jednak trochę kosztuje. Dzieki wielkie za pomoc pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie