Skocz do zawartości

Demontaż / wymiana spryskiwacza reflektorów


adamas

Rekomendowane odpowiedzi

ELo

 

Niby banalna operacja a jednak...

 

 

Potrzebne rzeczy

 

CIERPLIWOŚĆ I OPANOWANIE bo szlag człowieka trafia :)

klucz TORX T15 - najlepiej na długim trzpieniu jakieś 150mm lub mała treszczotka z przedłużką i nasadką TORX T15

klucx TORX T27 też na trzepieniu lub łamany jak imbus troszkę trudniej się nim operuje

papier ścierny, klej, ja użyłęm LOCTITE 401 ,( lub nowy uchwyt do mocowania sprysku ), środek do luzowania gwintów lub jakiś inny typu WD-40

 

 

Operację wykonywać przy pustym zbiorniku płynu bo i tak wyleci po odpięciu węża

Delikatnie podważyć klapkę spryskiwacza i  wyciągnąć spryskiwacz do góry, zdemontować klapkę. Sprężyna w spryskiwaczu jest dosyć mocna, więc pewnie kilka razy się wyślizgnie z rąk i wróci na swoje miejsce. 

Wymontować kratkę osłony halogenu

Wymontować reflektor - TORX T27

Odpiąć wąż zasilający spryskiwacz

Spryskiwacz przykręcony jest dwoma wkrętami ( TORX T15 ) niestety od dołu zderzaka i tutaj zonk. Przez lata wkręty skorodowały i bardzo ciężko je wykręcić. Próby wykręcenia kończą się zniszczeniem gniazd w śrubach i w 90% połamaniem tulejek w mocowaniu sprysku.

 

 

Na zdjęciu widać mocowanie spryskiwacza w zderzaku, jako, że mój był ewidentnie spisany na straty dla ułatwienia sobie pracy wyciąłem spryskiwacz brzeszczotem a wykręcanie wkrętów zostawiłem na deser. Klucz i rękę przekładałem przez zdemontowaną kratkę halogenu. Trzeba się trochę nagimnastykować...

 

post-2412-0-42245300-1382828627_thumb.jp

 

Tak wygląda mocowanie sprysku po wykręceniu wkrętów jak widać tulejka jest połamana Do posklejania całości użyłem LOCTITE 401 i kleju dwuskładnikowego do uzupełnienia ubytków, nazwy nie podam, kiedyś kupiłem go w Italii. Najlepiej mieć nowe mocowanie i wkręty.

 

 

post-2412-0-73657300-1382828756_thumb.jp

 

Wkręty pod łbem mają prowadzenie które idealnie pasuje w otwory mocujące spryskiwacza. Albo montujemy nowe wkręty albo stare oczyszczamy z rdzy i przed rozpoczęciem montażu sprawdzamy czy swobodnie obracają się w otworach spryskiwacza. Ja dodatkowo jeszcze zabezpieczyłem je towotem.

 

post-2412-0-48517500-1382828800_thumb.jp

post-2412-0-28153100-1382828857_thumb.jp

 

Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności a efekt końcowy jest taki.

 

post-2412-0-21619300-1382828897_thumb.jp

 

Mam nadzieję, że pomoże.

 

Pzdr

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie