Skocz do zawartości

Problem z klimatyzacja


Mondeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam prosbe o pomoc w rozwiazaniu problemu . Swoje A4 B6 1.9 tdi 131 km AVF kupilem w lutym i klimatyzacja dzialala (dalo sie odczuc ze troche slabo ) a po miesiacu zapalila sie lampka econ . Wczoraj bylem na nabiciu klimy i dalej nie mozna wlaczyc ( swieci sie econ ) . W fazie odzysku czynnika R134a okazalo sie ze w ukladzie bylo tylko 95 g tego czynnika . Szczelnosc ukladu jest sprawdzona i jest ok , olej tez wymieniony . VAGiem nie sprawdzalem bledow bo nie mam gdzie . Nawet nie wiem gdzie to sie robi . Prosilbym o pomoc w tym temacie . A moje drugie pytanie to czy klima miala prawo dzialac z tak mala iloscia czynnika chlodzacego R134a . Z gory dzieki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie mierzone za pomocą programu VAG. 33 bary pokazuje (co wnioskuje oznacza uszkodzony czujnik wysokiego ciśnienia albo przewód ). Czujnik zostało wiec uszkodzenie czegoś eletrycznego/elektronicznego.
Kolego z taką usterką poradzi sobie większość ludzi zajmujących się klimą !! 
Jestem przekonany że sam kombinujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

A wiec bylem zdiagnozowac moja klime przez komputer i wyskoczyl bląd tego typu , ze panel sterowania ma inny VIN czy jak kto woli numer nadwozia od tego ktory ja mam . Z zewnatrz wyglada jakby bylo wszystko na swoim miejscu - dmuchawy i wszystkie podswietlenia dzialaja lacznie z podgrzewaniem siedzen wiec tym bardziej jestem zdziwiony . Wiadomo juz ze poprzedni wlasciciel musial go wymienic (inny nr vin ) i teraz przeczytalem gdzies w necie ze nowy panel trzeba zaadoptowac czy jakos tak i nie mam pojecia jak to zrobic bo moze byc to przyczyna nie dzialajacej klimy i tu bym prosil o Wasza pomoc . Drugie moje pytanie to jak sie dobiera panele klimatyzacji jak ostatecznie musialbym wymienic na nowy ? Prosilbym o jakies wskazowki w tym temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wtam . Problem rozwiazany . Trzeba bylo zaadoptowac panel sterowania i to sie udalo ale pojawil sie problem z czujnikiem wysokiego cisnienia . Po wymianie czujnika klima smiga pieknie . Co ciekawe warsztatowiec nie potrafil dobrac czujnika odpowiedniego , raz za krotki gwint raz za dlugi ale po szustym kolejnym zamowieniu dotarl prawidlowy czujnik i wszystko gra . Czy naprawde jest taki problem zamowic odpowiedni czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie