Skocz do zawartości

Problem z redukcją


miscic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam audi a3 8l 1.6 w benzynie i mam taki problem gdyż podczas redukcji mam częsty problem z wrzuceniem biegu drugiego .Raz się uda a raz nie (bieg pierwszy tez sie zdarza mieć taki problem ) reszta chodzi dobrze . Wiecie w czym tkwi problem i ile jakby co może kosztować naprawa mniej wiecej . Pozdrawiam gorąco 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A sprzęgło jak Ci chodzi? Łapie w miarę wysoko?

Miałem podobny problem w moim TDi gdy strzelił mi wąż z hamulca w trakcie jazdy, większość płynu wyciekła i układ się trochę zapowietrzył lecz po wymiane wężyka, zalaniu nowego płynu hamulcowego i odpowietrzeniu układu hamulcowego i sprzęgła (sprzęgło i układ hamulcowy mają wspólny zbiorniczek) problem zniknął.

P.S. Niekoniecznie musisz cały układ odpowietrzać tak było tylko w moim przypadku, możesz jedynie odpowietrzyć sprzęgło za pomocą wysprzęglika.

Edytowane przez bujas342
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wiem że dawno było pytanko ale odpowiedź może być także inna;

To zależy od tego jak wrzucasz biegi 1, 2, akurat jeżeli mocniej dociskasz drążek do siebie to utrudniasz sobie sprawę, gdyż nie pozwalasz wejść skrzyni swobodnie w odpowiednie miejsce i tylko zaginasz drążek, powodując napotykanie oporów na ścianach skrzyni poza obiegiem swobodnego wrzutu biegu. Potraktuj audisię jak kobietę z uczuciem i delikatnością a nie sprawi Ci więcej problemu. Ale również kolega wyżej może mieć racje.

Miałem identyczny problem u siebie gdy przerzuciłem się z wymęczonego opelka do aczy :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie