Skocz do zawartości

audi navigation system plus


nynuś

Rekomendowane odpowiedzi

Oh, sorry, myślałem że to RNS-D....

Paradfoksalnie ty masz na 99% więcej szczęścia, bo w Twoim RNS-E to mega popularna bolączka, że wyświetlacz przerywa/przyciemnia się/nie włącza się wcale :) 
Nie wiem na ile Twoja wiedza na temat ogólnie pojętej elektroniki pozwala Ci rozwiązać ten problem samemu, ale problem sam w sobie jest prosty - winowajcą jest taśśma wyświetlacza (tzw. ribbon cord)... Jej ścieżki ulegają spękaniu lub przetarciu, co można przy odrobinie wprawy naprawić przy użyciu na przykład lakieru ze srebrem, ale niejednokrotnie zdarza się, że taśma z biegiem czasu zmieniła swoje położenie w złączu przy wyświetlaczu, a wtedy:
-wyjmujemy radyjko

-zdejmujemy obudowę i odpinamy wiązkę zasilającą (PAMIĘTAĆ O KODZIE!!!)

-odkręcamy 3 wkręty u dołu mocujące wyświetlacz i delikatniego odsuwamy od radia, uważając by nadmiernie nie naciągać/ skręcać/wyginać taśmy.....

-odpinamy brązowe złącze wtykowe, w którym zamocowana jest taśma, oglądamy jej stan i z zaciśniętymi kciukami dokładnie wsuwając jej koniec w złącze składamy wszystko do kupy i voil'a :D

p.s. zdarza się że bezpośrednio po podłączeniu wyświetlacz dalej nie działa.... spróbujcie wtedy jeszcze kilkukrotnie zamknąć/otworzyć wyświetlacz i włączyć/wyłączyć radio :)

Jak ocenicie że to się przyda to mogę Wam przygotować foto instrukcję, tyle że RNS-E akurat aktualnie nie posiadam na wartacie, ale na przykładzie RNS-D na powiedzmy :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam mam takie oto pytanie w swoim audi B6 posiadam fabryczne radio 2 din jak wygląda zamiana na navigation plus ??  moje radio padło i zastanawiam się czy nie zmięć na takie z ładnym wyświetlaczem itp.. może ma ktoś radio ze wszystkimi czarami do podłączenia lub patent na to bo wiem że zostaje jedna wtyczka taka pionowa   lub może ktoś w woj śląskiego może mi w tej kwestii pomóc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie