Skocz do zawartości

Audi a3 P8 1.9 TDI 105KM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Zastanawiałem się nad kupnem auta tej marki. Upatrzyłem sobie początkowo a4 b6 1.8T, ale niestety z dostępnością w okolicy ciężko, a reszta jest po 400-600km oddalona ode mnie i w zasadzie dupy nie urywa... Ze względu na to rozpatrzyłem sobie jeszcze zakup czegoś słabszego, ale również ekonomicznego. Mianowicie jak w temacie audi a3 P8 1.9 TDI 105KM z 2004-2007 roku powiedzmy do 20.000 zł. 

 

Teraz pytanko co lepiej kupić:

 

A3 P8 1.9 TDI 105KM - słaba moc, ale oszczędna jazda, podobno silniki nie do zajechania. Ktoś może się wypowiedzieć? Na co zwwrócić uwagę przy ewentualnym kupnie? Mam jedną na oku. Zapodaje link: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-audi-a3-sportback-1-9tdi-105km-skora-alu-17-doinwestowana-polecam-ID6yVeMH.html#362c0a1a19

A3 P8 2.0 TDI 140KM - tutaj naczytałem się trochę o awaryjności, ale już teoretycznie 2 sekundy szybciej do setki, i 30km/h większe osiągi...

 

Zależy mi na komforcie jazdy również. Nie ukrywam, że wcześniej dlatego właśnie czaiłem się na A4 B6 1.8T 150KM z fajnym wyposażeniem, ale tak jak pisałem wyżej - generalnie jest bieda... 

 

Proszę o porady. Na prawdę chciałbym już kupić auto. Nie jestem jakiś zdesperowany mega, ale czekam już troszkę czasu i nie ukrywam - auto jest mi niezbędne m.in. przez dojazdy do pracy. 

 

Aha i najważniejsze - byłby to mój pierwszy diesel. Poza tym, że boje się słowa turbina, dwumas, wtryski, kopcenie z wydechu, DPF (o ile posiadają) i generalnie mega wydatków jak coś się mówiąc kolokwialnie spieprzy - to niczego się nie boje :D ... Nasłuchałem się. Sporadycznie z diesli jeździłem tylko oplem Vectrą 2.2 TDI i niby 140 KM około a dupy nie urywa, kapeć fchooj (ale co tu porównywać ;) audi do opla) .

 

Panowie będę wdzięczny za rady jakichś doświadczonych pacjentów, którzy zjedli zęby na a3 i ogólnie na dieslach. Czego się spodziewać, bać itd... A może nie taki diabeł straszny jak go malują ;)

 

Oczywiście dajcie znać co sądzicie na temat audi którą wrzuciłem w linku. 

 

Pozdrawiam serdecznie i dzięki z góry za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie