Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem samochodu


Pompa1964

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kilka dni temu miałem problem z odpaleniem samochodu. Kręci nie odpala, zero błędów na zegarze.

w końcu po kilku próbach odpalił, pojechalem na warsztat. Komputer pokazał czujnik położenia wału. Został wymieniony na czujnik Bosch. Po kilku dniach ten sam problem. Samochód wylądował w zakładzie elektryczna/elektronicznym. Na tą chwile wykluczyli kwestie czujnika ale nie znaleźli jeszcze przyczyny. Walczą dopiero jeden dzień więc bez paniki ale może miał ktoś taki przypadek ???

Q7 3.0 tdi 2007 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nam podobny problem A3 8p 2.0 tdi tez kręci nie odpala ale wracam zapłon i łapie czasem tak kilka razy  umnie gorzej bo nie łączy się ze sterownikiem komputera żadnych błędów Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kręcisz kilka razy i odpala, a brak komunikacji to na 90% masz do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu. Tak się właśnie objawia jego usterka. Możesz go nawet odpiąć i powinno być dokladnie tak samo. Jeśli tak będzie to wiesz co masz wymienić i po problemie. Vag łączy się ze sterownikiem a nie widzi błędów ? Czy czujnik nie łączy ze sterownikiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak wspomniałem kreci ale tak niedopala  tylko wtedy gdy na zegarze pojawia się świecą zarowa i ASP uruchamia się również wentylator po chwili wracam zapłon raz nic świecą kontrolki drugi raz nic trzeci raz znikną i odrazu łapie zapala mówisz ze czujnik Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie ma połączenia z sterownikiem komputera żadnych błędów 

 

W dniu 17.07.2018 o 11:50, Pompa1964 napisał:

Jeśli kręcisz kilka razy i odpala, a brak komunikacji to na 90% masz do wymiany czujnik położenia wałka rozrządu. Tak się właśnie objawia jego usterka. Możesz go nawet odpiąć i powinno być dokladnie tak samo. Jeśli tak będzie to wiesz co masz wymienić i po problemie. Vag łączy się ze sterownikiem a nie widzi błędów ? Czy czujnik nie łączy ze sterownikiem ? 

Witam podobno nie łączy się ze sterownikiem komputera!

 

Vag nie łączy się ze sterownikiem komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Ja rowniez mam podobny problem, za pierwszym razem jak odpalam normalnie odpala po minucie dwoch gasnie i przez 10 min nie odpala pozniej odpala normalnie i dalej gasnie albo i nie ale wkoncu zgasnie i albo odpali albo nie.... ktos mial podobnie?  Q7 3.6 2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.09.2018 o 07:48, Daro_Walus napisał:

Witam. Ja rowniez mam podobny problem, za pierwszym razem jak odpalam normalnie odpala po minucie dwoch gasnie i przez 10 min nie odpala pozniej odpala normalnie i dalej gasnie albo i nie ale wkoncu zgasnie i albo odpali albo nie.... ktos mial podobnie?  Q7 3.6 2008r

Witaj

czy udało ci się odkryć przyczynę tego zachowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie