Skocz do zawartości

A6 C5 2,4 PROBLEM ABS


bigger1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z abs a polega on na tym iż od jakiegoś czasu było tak że gdy auto stało jakiś czas wsiadałem odpalałem i odjazd wszystko ok,po jakimś czasie jazdy kilku hamowaniach zapalała się kontrolka od abs i jazda bez abs potem to samo ,znowu jak stało to to ta sama sytuacja teraz natomiast zapala się za każdym razem koleś podłączał się jakimś vagiem ( nie śmiejcie się nie znam sie widziałem tylko że napis na tym użądzeniu to vag) ale nie mógł połączyć się z absem wszystko inne sprawdzał bez problemu silnik,klima poduchy itp w czym rzecz ????? natomiast co mnie niepokoi to jakieś lekkie chrobotanie w prawym przednim kole może to łożysko choć on mówił że mu na to nie wygląda a jeżeli tak coś z łożyskiem to czy to ma się do abs, nadmienię że byłem u drugiego kolesia podpiął się z jakimś programem CDIF2 ale nie mógł się połączyć z niczym gdzie mogę szukać pomocy jestem z pod warszawy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem z abs a polega on na tym iż od jakiegoś czasu było tak że gdy auto stało jakiś czas wsiadałem odpalałem i odjazd wszystko ok,po jakimś czasie jazdy kilku hamowaniach zapalała się kontrolka od abs i jazda bez abs potem to samo ,znowu jak stało to to ta sama sytuacja teraz natomiast zapala się za każdym razem koleś podłączał się jakimś vagiem ( nie śmiejcie się nie znam sie widziałem tylko że napis na tym użądzeniu to vag) ale nie mógł połączyć się z absem wszystko inne sprawdzał bez problemu silnik,klima poduchy itp w czym rzecz ????? natomiast co mnie niepokoi to jakieś lekkie chrobotanie w prawym przednim kole może to łożysko choć on mówił że mu na to nie wygląda a jeżeli tak coś z łożyskiem to czy to ma się do abs, nadmienię że byłem u drugiego kolesia podpiął się z jakimś programem CDIF2 ale nie mógł się połączyć z niczym gdzie mogę szukać pomocy jestem z pod warszawy pozdrawiam

To szukał bym problemu w tym kole gdzie coś chrabota. Może coś nie tak z czujnikiem ABSu albo tym kołem zębatym z którego czujnik odbiera sygnał.Ciekawe tylko ze nie mógł wejść w sterownik ABSu. Osobiście miałem kiedyś taki problem ze przy około 120kmh zapalał mi się ABS, okazało się ze właśnie te kolo zębate było pęknięte i przy wyższych prędkościach się rozchodziło to pękniecie i łapał błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli na postoju też to się dzieje sprawdź ładowanie aku czy nie wybija ponad 15v . To tylko taka podpowiedź bo łatwo sprawdzić a jak regulator napięcia będzie wariował zapali się abs i przestanie działać . Więc radzę sprawdzić. A tak ogólnie to tak jak kolega pisze . Koło i to co tam chrobocze no i sam sterownik może się wypiął . albo coś przetarło. Nawet czujnik może ocierać o kolo zębate i będą różne dziwne rzeczy się działy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chce tu filozofowac ale brak komunikacji z VAGiem sugeruje uszkodzenie sterownika ABSu, ale w wiekszości przypadków to właśnie pompa ABS była problemem.

Aby uniknąc zbędnych wydatków proponuje wejść na forum audiklubpolska i skontaktowac sie z kobra7

on jest ekspertem w tych sprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie