Skocz do zawartości

Kompresja cylindrów


Mateusz1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy i proszę o poradę ewentualnie pomysły oraz przemyślenia,pacjent to a3 8l 2001rocznik silnik 1.9tdi asz 130km,problem kompresjicylindra nr 3 oraz 4,po nocy na zimnym silniku odpala od strzała chodzi równo po czym po niecałej minucie zaczyna szarpać jak by chodził na 3 lub 2 cylindry,po odpaleniu lekki niebieskawy dymek później dymu zero,silnik tak szarpie aż do temperatury około 70 stopni po czym chodzi równo,wymieniłem podstawowe części typu przepływka pompa tandem mapsensor sprawdzanie szczelności węży od IC czujnik temperatury mapsensor oraz został podmieniony sterownik wszystkie części 100% sprawne,po przemyśleniach zmierzyłem kompresję w cylindrach i wyniki jakie wyszły na gorącym silniku 1 cylinder 29bar 2cylinder 30 3 cylinder 30 4 cylinder 30,po czym na drugi dzień rano po nocy na zimnym silniku ponownie została zmierzona kompresja,na zimnym silniku wyszło 1cylinder 29bar 2 cylinder 30bar 3 cylinder 23bar 4 cylinder 23.5bar,po tym pomiarze na 3 oraz 4 cylindrze postanowiłem zrobić próbę olejową po czy kompresja wzrosła na 3 cylindrze do 30 barów i na 4 cylindrze do 31barow,zrobiłem płukankę silnika i zalałem nowym olejem niestety nie pomogło,na zimnym silniku kuleje z powodu kompresji jak.sie zagrzeje to chodzi idealnie ma moc nie kopci nie szarpie jedynie jak jest zimny,ma ktoś pomysł czy pierscienie zapieczone czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie