Skocz do zawartości

Koło dwumasowe. Wymiana czy nie?


Stiopa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  

Mam problem chyba z kołem dwumasowym. Może ktoś już to przerabiał i potwierdzi bądź nie. Objawy; przebieg      77 tkm

1. Rano zaraz po odpaleniu silnika słychać dzwonienie, szuranie z okolic skrzyni biegów, szczególnie jak otworzy się maskę. 

2. Przy obrotach 1400-1800 czuć wibracje, jakby trzęsie autem(lekko) szczególnie przy prędkości 80-110 kmh.

3. Szarpie,  przy ruszaniu, jakby stuknęło

Są inne objawy ole to już skrzynia biegów, która idzie na serwis w przyszłym tygodniu i od razu załatwił bym tą sprawę jeśli się potwierdzi. 

Pozdrawiam i Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok 2023. 

 

Edytowane przez Stiopa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączę się. Mam q5 fyb benzyna 2019 i przebieg 38k. Podczas delikatnego przyspieszania mam delikatne bujnięcia budy na boki. Przy wyższej prędkości podczas przyspieszania jest to wibracja. Wymieniłem poduchy silnika, wymieniłem przeguby wewnętrzne (tylko NTY robi zamiennik) , zamieniałem opony tył na przód, ustawiałem 2 razy geometrię i dalej bez poprawy. Wahacze i zawieszenie jest jak nowe. Zauważyłem że na postoju gdy wrzucony jest drive beż dodawaniu gazu mam lekka wibracje która przenosi się na karoserię.  Jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie