Skocz do zawartości

Metaliczny dźwięk i szarpanie silnika 3.0TDI (S-tronic) CDUD


fiecu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem opisać swój problem na forum, ponieważ problem jest dość nietypowy i póki co nie znalazłem rozwiązania.

W zeszłym tygodniu (poniedziałek) o 8 rano (po około 16h postoju odpaliłem auto) z początku wszystko było okej, ale po przełączeniu na D bądź R z komory silnika zaczęły wydobywać się dźwięki tak jakby metalicznego tarcia (nagrałem film, jest w załączniku). Dodatkowo co jakieś 5-10s. silnik cały szarpie, tak że buja całym nadwoziem. Powtórzyłem procedure 2-3 razy i za każdym razem po przełączeniu na D i R sytuacja się powtarzała.

Auto było w tym czasie u dwóch mechaników, ale niestety wtedy problem ustąpił. Testowali auto przez 4 dni, a objawy nie powróciły.

Auto odebrałem wczoraj, zrobiłem dziś około 200km, na ostatnich 5km podczas postoju na światłach znów poczułem szarpanie budą i znów było słychać metaliczny dźwięk. Dojechałem na parking (auto na tych ostatnich 5km trzymało podniesione obroty do około 950-1000obrotów. Po dojechaniu na parking zgasiłem auto. Po ponownym odpaleniu i ponownym przełączaniu na R bądź D była cisza i auto pracowało normalnie.


Czy ktoś z was miał może podobne objawy? Czy ktoś z was ma pomysł gdzie powinienem zacząć szukać przyczyny?

 

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie