Skocz do zawartości

Nie działają spryskiwacze reflektorów


marek.rajskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim Audi 14 b9 nie działaja spryskiwacze reflektorów. Auto kupiłem jakieś dwa miesiące temu i chciałem zużyć płyn, który był w zbiorniku bo nie wiem jaki był nalany. Na szyby działa ok ale przy reflktorach nawet nie wysuwaja się dysze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej pozycji jest włącznik świateł? Przy włączniku w pozycji "0" spryskiwanie reflektorów nie działa.

Przy małej ilości płynu w zbiorniczku (zapalona rezerwa) też nie będzie działać.

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, steve69 napisał(a):

W jakiej pozycji jest włącznik świateł? Przy włączniku w pozycji "0" spryskiwanie reflektorów nie działa.

Przy małej ilości płynu w zbiorniczku (zapalona rezerwa) też nie będzie działać.

Płynu jest cały zbiornik. Światła też są włączone i nadal nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, steve69 napisał(a):

 

No to do sprawdzenia pompka układu mycia reflektorów:

 

A4B9_reflektor.thumb.png.7b7d399ba41e526122fd1e9e50839eb7.png

 

 

W zbiorniku jest jedna pompka i działa bo na szyby pryska. W innym audi miałem dwie pompki, wyżej do spryskiwaczy a nieżej do szyb. Nie wiesz czy przy reflektorach będzie jeszcze jedna? Czy spryskiwacze wysuwane są elektrycznie? Spotkałem się w różnych audi, że były wysuwane elektrycznie i ciśnieniowo. Tu wychodzą cienkie wężyki do płynu to będą chyba raczej elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ETKA w twoim aucie są 2 pompki:

  1. 6R0 955 681    spryskiwanie reflektorów (rysunek wyżej)
  2. 1K6 955 651    spryskiwanie szyby (rysunek niżej)

 

A4B9_szyba.thumb.png.91f29dfb1a1764e37ccc760284c3e806.png

 

 

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek.rajskie napisał(a):

W zbiorniku jest jedna pompka i działa bo na szyby pryska. W innym audi miałem dwie pompki, wyżej do spryskiwaczy a nieżej do szyb. Nie wiesz czy przy reflektorach będzie jeszcze jedna? Czy spryskiwacze wysuwane są elektrycznie? Spotkałem się w różnych audi, że były wysuwane elektrycznie i ciśnieniowo. Tu wychodzą cienkie wężyki do płynu to będą chyba raczej elektryczne.

Temat zakończony:D:D to moje pierwsze audi, które ma tylko zaślepki do spryskiwaczy a są ledy. Wszystkie poprzednie, które miałem czwórki , szóstki, ósemki miały, były ksenony albo ledy. Auto kupiłem niedawno i nie zwracałem na to uwagi. Przed mrozami chciałem przepchać płyn na zimowy i zobaczyłem, że nie działają(same zaślepki nie będą działały:D chociaż są ruchome, trochę dziwne że poprzedni właściciel zamówił hedap, kamery 360, ponorama i wiele innych a spryskiwaczy nie). Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera.

Dzięki za zangażowanie, pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie