Skocz do zawartości

Audi A4 B5 1.6 brak mocy i gaśnie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość spory problem z moją audi a4 b5 1.6 benzyna + LPG. Mianowicie... nie było z nią żadnych problemów, pojechałem nią w dlaszą trasę i podczas jazdy na autostradzie, samochód zaczął tracić moc. Nie mogłem nim przyspieszyć, dodając gazu raz na jakiś czas przyśpieszył po czym znów stracił moc. Po chwili auto zaczęło zwalniać, nie reagowało na dodawanie gazu, aż finalnie zgasło. Podczas próby odpalenia motor od razu się zatrzymywał... podczas 15 minutowej próby jego uruchomienia stwierdziłem, że konieczna będzie laweta. Auto odholowane pod dom, po ostygnięciu (przynajmniej tak mi się wydaje) odpaliłem, na wolnych obrotach pracuje ok ale po dodaniu gazu dusi się... nie pomaga przełączanie na samą benzynę. Udało mi się nawet nim orzejechać, ale muszę go kręcić na obrotach bo zaraz znów zgaśnie. Odpinałem przepływomierz, jechałem na odłączonym co niczego nie zmieniło... na desce rozdzielczej brak jakiegokolwiek błędu, próbowałem podpiąć się kostką OBD ale bezskutecznie bo żaden z interfejsów które znam nie poradził sobie z połączeniem z autem. Potrzebuję Waszej pomocy, bo nie wiem od czego zacząć, co sprawdzić?! Czego nie ma sensu sprawdzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem, że auto na benzynie całkowicie się dławi a na LPG jedzie ale czuć, że brakuje mu mocy. Po przełączeniu na benzynę od razu gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie