Skocz do zawartości

Nowe Audi Q5


Ojciec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Jestem nowym użytkownikiem forum więc na wstępie przepraszam jeśli moje pytania będą mało merytoryczne.

Mianowicie zamierzam w tym roku zakupić nowe auto. Pod uwagę biorę marki Audi, Mercedes, Volvo, Lexus z silnikiem benzynowym.

Ostatnio zainteresowały mnie informacje na temat nowego modelu Audi Q5. Czy moglibyście mi szanowni koledzy lub koleżanki udzielić informacji na temat użytkowania tego auta?

Na stronach internetowych jest napisane że Audi Q5 największe problemy miały z silnikami 2 litrowymi TFSI. Podobno po roku 20212 problem został częściowo wyeliminowany ale nie do końca. Również zwracano uwagę na problemy z automatyczną skrzynią zmiany biegów sugerując że manualna będzie lepszą alternatywą. Jaka jest Wasza opinia o spalaniu...czy faktycznie jest takie duże? I jeszcze ostatnie pytanie dotyczące napędu Quattro. Mieszkam w mieście w terenach gdzie nie ma gór. Najczęściej w roku poruszam się autem w mieście oraz  odległościach do 150 km od domu. Czy w takim wypadku mimo to dobrze by było zakupić auto z napędem na 4x4? Podobno Quattro to fajna sprawa ale auta palą o 2 litry /100 więcej oraz jest wiele innych elementów problematycznych które generują (drogie naprawy, zmiany wszystkich opon przy zniszczeniu jednej itd)

Będę wdzięczny za wszystkie informacje.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie