Skocz do zawartości

Zbieżność


yopuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Ostatnio po wymianie maglownicy zdecydowałem się zrobić zbieżność. Oczywiście geometria została poprawiona i mechanik powiedział, że wszystko OK. Mam wydruk z pomiaru geometrii i nie podoba mi się, że pare rubryk jest na czerwono. Może ktoś pomóc mi zinterpretować wyniki?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć.

Z tego co widzę mechanik nawet nie ruszył tylnej osi. Pewnie nawet nie wiedział, że można (i należy) ją też ustawić. Radzę zatem - zmień mechanika. Ja miałem ten sam problem i zjadało mi opony z tyłu i kerownica byla lekko skręcona w prawo podczas jazdy (ledwo zauważalnie ale jednak strasznie mnie denerwowało). Mechanik zaczął wymyślać jakie to niemożliwe do zrobienia i że pewnie oś skrzywiona itp itd. Pojechałem do innego i nie było żadnego problemu z ustawieniem. Nie ważne, czy jest to FWD czy AWD.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Dzisiaj byłem na zrobieniu geometrii 3D, problem tkwił w lekko skręconej kierownicy przy jeździe na wprost.

Pan mechanik i jego szef stwierdzili, że nie ustawia się tyłu w tym Audi.

Poza tym nie podoba mi się lewy przód, jest poza tolerancją. Pan mechanik twierdził, że wszystko jest ok i wyniki sumaryczne są OK więc jest OK. Pytanie czy faktycznie tak jest, czy nie dało się nic więcej z tego wyciągnąć? czy se nie chciało?

Pan mechanik powiedział, że tył w Audi ustawia się tylko w autach z napędem na 4 koła. Czy to prawda? Ja mam na przód.

Jak wyglądają te wyniki?

Teoretycznie problem minął i kierownica jest prosto ale czerwone cyferki lekko wkurzają.

Proszę o ocenę i komentarze osób które się na tym znają :)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi opadły...

Kierownicę jako tako wyrównali, pojechałem 2 raz bo spokoju nie dawała mi zbieżność z tyłu... Okazało się, że oczywiście oś tylna jest regulowana...

Zrobili tył zostawiając przód... wyjeżdżam, a kierownica do bani... pojechałem 3 raz poprawili przód bez tyłu i bez wydruku... kierownica tak samo źle tylko w drugą stronę...

Już więcej do partaczów nie pojadę!

Kto wie gdzieś w Warszawie jest jakiś solidny gość od ustawiania geometrii i ogarnie 2 osie na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuje za odpowiedzi, zadzwonie do ASO i im zlece ustawienie zbieżności bo na warsztacie którym robiłem twierdzili, że tylną oś ustawia się tylko w wersji AWD.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

WItam,

CHciałbym się podpiąć do tematu. Zrobiłęm dzisiaj zbieżność kół i Pan mechanik powiedział że się nie dla tylnej prawej śruby przy kole odkręcić bo jest zapieczona i nie da się ustawić odopowiedniego kąta nachylenia koła. Są pewnie przez to 2 na czerwono statystyki. Zależy mi na tym żeby było dobrze, ponieważ zakupiłem nowe opony na zimę:/ Proszę o pomoc czy jest ok faktycznie czy mi mechanik mydli oczy:) 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/10254396/2013-11-15%2009.34.09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

CHciałbym się podpiąć do tematu. Zrobiłęm dzisiaj zbieżność kół i Pan mechanik powiedział że się nie dla tylnej prawej śruby przy kole odkręcić bo jest zapieczona i nie da się ustawić odopowiedniego kąta nachylenia koła. Są pewnie przez to 2 na czerwono statystyki. Zależy mi na tym żeby było dobrze, ponieważ zakupiłem nowe opony na zimę:/ Proszę o pomoc czy jest ok faktycznie czy mi mechanik mydli oczy:) 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/10254396/2013-11-15%2009.34.09.jpg

Jest faktycznie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie