Skocz do zawartości

Szyba z lewej strony sie nie otwiera.


SiDo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam audi A4 b6 z 2003r w wersji kombi z elektrycznymi szybami tylko z przodu. Problem jest taki że szyba od strony kierowcy sie nie otwiera.. Co może być przyczyna ? A drugi problem to taki że szyba od strony pasażera otwiera sie ale tylko guzikiem od strony kierowcy.... Co sie mogło stać ?

Edytowane przez SiDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podpinałeś do VAG'a? W B6 częstą przyczyną są podnośniki szyb - bardzo dużo jest przez to zestawów samonaprawczych.

Najpierw podłącz VAG'a, może jest problem z modułem komfortu.

Również polecam zaopatrzyć się w sprężone powietrze, którym przyda się przedmuchać przyciski, może zebrał Ci się brud - ja tak miałem z jednym z guzików.

Przyczyn może być kilka: moduł, może gdzieś jest brak kontaktu przy kostce - wiązce kabli w drzwiach. Spróbuj zdjąć gumową osłonę, poruszaj i próbuj otworzyć szybę od strony pasażera.

Polecam jednak zacząć od VAG'a.

powodzenia!

m@uryc

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie i teraz jest kompletna lipa... Nie działają żadne przełączniki w drzwiach... Ani od szyb, lusterek a nawet zamykanie drzwi.... Jak zamykam na pilota to wszystkie sie zamykaja a drzwi kierowcy nie...

Edytowane przez SiDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie i teraz jest kompletna lipa... Nie działają żadne przełączniki w drzwiach... Ani od szyb, lusterek a nawet zamykanie drzwi.... Jak zamykam na pilota to wszystkie sie zamykaja a drzwi kierowcy nie...

Stanawiam na moduł komfortu, VAG powinien pokazać usterkę.

m@uryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze coś, choć to mało dokładna informacja. Dobrze by było wiedzieć czy ten błąd jest na stałe czy np. raz na jakiś czas, czy jest brak komunikacji itp.

Zacząć od modułu komfortu, czy nie ma gdzieś zimnych lutów, braku łączności na kablach, sprawdzić również sam moduł drzwi i połączenia ... niestety to nie jest takie oczywiste jak np. wymiana czujnika temperatury czy położenia pedału hamulca.

Powodzenia, mam nadzieje, że problem w miare bezboleśnie będzie rozwiązany.

Daj znać jak już będzie wiadomo co było przyczyną.

m@uryc

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam na przerwanie kabli w tej gumie między drzwiami i karoserią brat mial taki sam problem, zlutowalem dwa przewody i dziala mu do dzis. zdejmij te gume poruszaj kablami i zobaczysz. jak bedziesz dzialal z tym to najlepiej jak zdejmiesz boczek, wykręcisz glosnik, wyciagniesz wiazke przez otwor glosnika i wtedy sobie zlutujesz a kostke to jak sie przypatrzysz to zobaczysz jak sie wypina. sprawdzi daj znac. pozdro

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie