Skocz do zawartości

Klimatyzacja słabo chłodzi


marcin664

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się że mam problem z klimatyzacją. Klimę nabiłem, została sprawdzona szczelność, kompresor się włącza co można zauważyć po wskazówce na obrotomierzu, wentylator klimy chodzi czyli jest odpowiednie ciśnienie w układzie lecz jest mało wydajna i też w trybie AUTO przy ustawionej temperaturze 16C dmucha całą mocą i nie schodzi automatycznie niżej czyli nie schładza do tej wartości wnętrza samochodu. Przecież przy ustawieniu na 16C to powinienem zamarzać w upalny dzień. A może ten typ tak już ma?

Zauważyłem jeszcze jedno dziwne zachowanie climatroniku ale gdy temperatura zewnętrzna była niska i trzeba było grzać w środku. Otóż przy grzaniu, oczywiście przy wyłączonej klimatyzacji i wyłączonej funkcji AUTO climatronik i tak sam zwiększał potem zmniejszał siłę nadmuchu. Jak dla mnie to jest dziwne zachowanie ponieważ za automatyczną siłę nadmuchu odpowiada właśnie funkcja AUTO, a przy wyłączonej jest tryb MANUALNY czyli nic nie powinno się przestawiać bez mojej ingerencji. Tak jest czy może się mylę? Co może być nie tak?

Edytowane przez marcin664
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Sprawdzałeś czy sprężarka pracuje?

Uruchom silnik, włącz klimę, otwórz maskę i sprawdź czy sprężarka pracuje. Gdzie jest kompresor w Twoim silniku, nie mam zielonego pojęcia.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jednym takim serwisie niby specjalizującego się w klimatyzacjach. Podłączyli do maszyny, sprawdzili ciśnienie w układzie (podobno książkowe), ilość czynnika (odessali 500g) i temperaturę w kratkach wewnątrz pojazdu (przy ustawieniu na LOW termometr pokazał +5 stopni). Twierdzą że wszystko ok i że ten typ tak ma. Jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam! Mam podobny problem...klima za słabo mi chodzi,tzn...kiedy jade i zrobie na 16C lub na maxa na zimno to niestety nie ma tego efektu, kiedy auto stoi i chodzi klima sie zachowuje  dobrze... w czym problem???

rok temu kilma zostala oczyszczona i nabita!

audi a3 8p 2.0 TDI 2003rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie