Skocz do zawartości

Dezynfekcja uładu klimatyzacji


arturek986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z nieprzyjemnym zapach wydobywającym się po włączeniu klimatyzacji.

Około trzech tygodni temu wymieniłem filtr kabinowy, a dwa tygodnie temu byłem na uzupełnieniu czynnika wraz z dezynfekcją układu klimatyzacji przez ozonowanie, a smród nadal nie zniknął.

Myśle teraz o kupieniu jakiegoś środka w sprayu do usuwania brzydkiego zapachu z układu klimatyzacji, ale nie wiem jaki kupić żeby był skuteczny i czy to wogóle ma sens - czy to coś da.

Pomóżcie może ktoś też miał taki problem i ma jakies rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Ja miałem również taki nieprzyjemny zapach. Oczywiście zawsze można podjechać do specjalistycznego zakładu, żeby Ci dokładnie wszystko przeczyścili, a przede wszystkim parownik, w którym mikroby osiadają. Ponoć dobrą praktyką jest czyszczenie ozonem, ale ja jeszcze tego nie robiłem.

Ostatnio na ebay'u znalazłem produkt firmy Liqui Moly - Klima Fresh, kupiłem butelkę 150ml i postępowałem zgodnie z instrukcjami. po 30 minutach działania nieprzyjemny zapach praktycznie zniknął.

Należy pamiętać, że o klimatyzację trzeba regularnie dbać, a dobrze jest czasem wygrzać układ powietrzny, żeby wilgość się w nim nie zbierała. Czyścić regularnie, a nie wtedy kiedy już nie da się oddychać przy włączonym nawiewie :) Polecam również wymieniać filtry antypyłkowe raz w roku - na pewno dużo mniej bakterii zamieszka w samochodzie.

pozdrowienia!

m@uryc

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie