Skocz do zawartości

Kod silnika A4 B7 AVANT 2.0 TDI 140KM


Kiniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym poinformować, że szukałem gdzie się da i wątkach i w wyszukiwarce i nic nie znalazłem chyba, że nie potrafię jeszcze szukać na tym forum.

Zakupiłem samochód 2 tyg temu i jak przystało na nowego nabywce chcę wymienić wszystkie filtry i olej.

I w tym momencie pojawiło się pytanie jakie modele filtrów kupić ( paliwa, oleju, powietrza i kabinowy ). Nie chodzi mi o firmę bo tu mam sprawdzone od 5 lat filtry MANN i jestem z nich bardzo zadowolony.

Chodzi mi o kod/nr silnika jak i gdzie ewentualnie go szukać w samochodzie ???

Ze strony MANN wychodzi że są takie oznaczenia dla mojego silnika:

BLB, BNA, BRE, BRF

lub

BPW, BRC

Jak znaleźć który to mój?? prośba o pomoc.

Mam też pytanie o olej wiem czytałem znalazłem że do tego silnika to:

Oto dosłownie kila olei spełniających normy

# 505.01

1.Mobil 3000XE 5W30 dawny Specjal-V 5W40

2.Castrol Edge Turbo Diesel 5W40

3.Motul Specific 505.01 5W40 lub MOTUL 8100 X-Clean C3 5W40

Doczytałem właśnie w poście Jeżu, że 505.01 to najniższa norma i jak znalazłem gdzie indziej polecana do 1.9 TDI a do 2.0 TDI bardziej 506.01

Czy w takim razie może ktoś coś polecić dobrego w tej normie bo z wujka google wychodzi mi, że to olej 0w30 ?? Prośba o pomoc.

Gdzieś na necie czytałem że Castrol nie jest full syntetykiem, pozostałe 2 firmy również były tam polecane więc pytanie tylko, który bardziej polecacie? Mobil czy Motul ??

No i pojawia się też pytanie co z środkiem do oczyszczenia bo nie wiem jaki był poprzednio wlany.

Gdzies bylo napisane zalac srodkiem tu na forum jest napisane zeby nie lać. I bądź tu mądry ??

Nie mam service planu więc nie wiem co jeszcze powininem wymienić zgodnie z kilometrami, a może wg Was tak czy siak powinienem coś wymienić ??

Co z rozrządem auto ma 86 tys czekać do 90 czy za jednym zamachem dla spokoju wymienić od razu rozrząd.

Jeżeli rozrząd to rozumiem że pompę wody też?

Troszkę dużo pytań ale chyba lepiej tak niż rozbijać na kilka wątków.

To w sumie pytania które może postawić każdy nowy nabywca nowego autka więc wątek może okazać się przydatny.

Pozdrawiam i czekam na podpowiedź.

Edytowane przez Kiniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod silnika masz na obudowie rozrządu na naklejce to raz. jak masz książkę serwisową to na białej naklejce na pierwszej stronie masz vin i pełne dane silnik skrzynia i PR ta samą naklejkę masz w bagażniku we wnece koła....

Norma oleju będzie uzależniona od tego czu masz Dpf-a... Polecam Motula lub Liqui Moly. Na pewno będzie to 5W żaden 0W30!

Rozrząd wymieniaj skoro dalej zamierzasz użytkować auto z pompą wody oczywiście.

Jak mi wyślesz Vin to Ci sprawdzę jak nie dojdziesz sam jaki masz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kod silnika

ja mam na naklejce, na osłonie rozrządu :)

w dokumentacji samochodu, o ile taką posiadasz

po numerze VIN w wyszukiwarce, od życzliwego kolegi lub w serwisie

2. olej

ilu użytkowników tyle opini, ogólnie polecany jest jest Motul. Na Castrola złego słowa nie powiem, od wymiany, do wymiany nic nie dolewam.

3. service

Dla własnego, dobrego samopoczucia, po zakupie samochodu wymieniam:

wszystkie płyny ustrojowe, rozrząd z pompą wody, filtry

sprawdzam hamulce, zawieszenie, poziom oleju w skrzyni.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki Panowie za odpowiedzi.

Jeżu,

Nie będę ściemniał, że jakiś ze mnie znawca i wiem gdzie tej naklejki szukać na rozrządzie bo to moje 1 audi, które kupiłem tydzień teme i nie bardzo wiem gdzie szukać.

Książki niestety nie mam, ale faktycznie chyba coś mi migneło w instrukcji obsługi, że naklejka jest z danymi pod pokrywą bagażnika, ale nie wiedziałem, że to we wnęce koła.

NIe wiem zatem czy mam Dpf-a Chyba wybiorę Motula tylko pytanie jaki najlepszy. Ale to rozumiem zależne od Dpf-a.

Oczywiście mam zamiar jeździć bo z takim zamiarem kupiłem :-)

Vin poszedł na priva

adamas,

Hamulce już sprawdzone, zawieszenie też, ale o skrzyni nie pomyślałem, choć tak naprwdę auto dopiero za tydzień trafi do mojego mechanika który będzie wymieniał co trzeba i sprawdzi wszystko.

Jak po numerze VIN w wyszukiwarce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie