Skocz do zawartości

błąd z vaga


adamsON

Rekomendowane odpowiedzi

witam,ostatnio byłem na diagnostyce vagiem u kumpla i wyskączył mi taki błąd"

engine mount selenoid valves n144 n145 short to plus p1586 "ponieważ kumpel jest początkującym diagnostą nie wie co ten błąd oznacza?poszperałem troche po goigle i znalazłem że może to coś wspólnego z poduszkami pod silnikiem lub wtyczką od nich.może ktoś miał taki błąd i wie co to dokładnie jest?trochę sie martwie bo samochód nabyłem 4 tygodnie temu i nie wiem czy to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELo

Musisz zajrzeć pod auto, dokładnie dostać się do tej poduchy. sprawdzić wtyczkę przewody, poduszkę. Przygotuj się raczej na wymianę poduszki, a z tego co słyszałem takowe, tylko w ASO dostaniesz, za parę stówek.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bład może być spowodowany uszkodzeniem zaworka w lewej poduszce zawieszenia silnika. Poduszki silnika aktywowane elektronicznie czyli te z czujnikiem zapewniają większy komfort prowadzenia pojazdu, lepsze reakcje na wysokich obrotach oraz umożliwiają precyzyjne dostrojenie sztywności, parametrów tłumienia oraz bezwładności poduszki. Po prostu zaworek przy poduszce zamyka i otwiera dopływ powietrza do "środka" poduszki...

Poduszki pracują w dwóch trybach:

– komfortowym (na biegu jałowym) – zawór jest otwarty, a poduszka staje się bardziej miękka,

– jazdy dynamicznej – zawór jest zamknięty, a poduszka zyskuje sztywniejszą charakterystykę.

Dołączona grafika

Jesli poduszka nie leje (jest w niej taki czerwony olej) i guma jest dobrym stanie to nic bym nie robił.... ^_^

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie ogarnięcie mojego tematu.po świętach jadę na warsztat i niech sprawdzą czy to poducha czy tylko połączenie.i zrobie tak jak Jeżu sugerujesz jeżeli guma jest w dobrym stanie to nie będę narazie nic z tym robił.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie