Skocz do zawartości

Właczyła się kontrolka ESP, mocne szarpanie silnikiem, samochód stracił moc


marecki8p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Audi A3 8P 1.6 102 KM z LPG. Z samochodem do tej pory nie miałem żadnego problemu. Dziś rano uruchamiam silnik i przy uruchomieniu słyszę dziwne pikanie, które znika po kilku sekundach. Na stałe włączyła mi się także kontrolka ESP. Próbuję ruszyć samochodem ale czuję, że silnik tak mocno szarpie, że telepie całym samochodem. Wysiadłem z samochodu, otworzyłem maskę i zobaczyłem ogromne szarpanie silnikiem. Pomimo tego próbowałem jechać dalej, ale niestety samochód całkowicie stracił moc i ujechałem kilka metrów i zadzwoniłem po lawetę. Po wciśnięciu pedału gazu do końca, wskazówka obrotmoerza w ogóle nie reagowała, dopiero po jakiś 5-10 sekundach przy pedale w podłodze samochód zaczął gazować. Dodam jeszcze, że po przełączeniu na LPG, wskazówka obrotomierza zaczęła skakać w góre i w dół od 500 obrotów do 1500 obrotów. Co to może być? U mechanika powiedzieli, że to jakiś błąd związany z wiązkami kabli lub jakimiś czujnikami. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem samochód od mechanika i na szczęście problem został rozwiązany. Okazało się, że przyczyną awarii była zniszczona instalacja elektryczna i zapłonowa. Zniszczenie instalacji spowodowały UWAGA - szczury! Mechanik pokazał mi ponadgryzane kable, na których widać było ślady zębów. Podobno szczury najbardziej chowają się pod maską w okresie zimowym, gdy silnik jest ciepły. Koszt naprawy to 750 zł + holowanie 130 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie