Skocz do zawartości

A3 8P Mocne dymienie Prosze o Pomoc


trabka2112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A3 8P 2.0 Tdi 136km z Dpfem z 2003 roku i mam powazny problem z dymieniem. Na poczatku po zakupie i przejechanie okolo 1000km autostrada zaczelo sie powazne dymienie. Po przejachaniu autostrada na postoju za samochodem byly kleby bialego dymu. Teraz jezdzac po miescie jest to samo czasem mniej czasem wiecej. Ostatnio jadac po autostradzie zaswiecila mi sie kontrolka niski poziom oleju wiec zjechalem na stacje aby dolac olej Elf 5w40 wczesniej bylo Mobil 1 5w40 ale akurat takiego na stacji nie bylo. Teraz dymienie jest coraz wieksze. Raz zadymi na bialo raz na niebieskawo. Samochod jest po wymianie rozrzadu, pompy oleju, dwumasy oraz poduszki pod silnikiem. Zauwazylem tez ze czasem przy odpalaniu sie jakby sie zaksztusza a czasem nie odpala za pierwszym razem. Z rury wydechowal wydobywa sie tez zapach takie przepalonego jakby oleju. Prosze o pomoc bo nie wiem co to moze byc, wiem ze trzeba udac sie do mechanika ale najpierw prosze o panstwa opinie na ten temat co to moze byc.

Pozdrawiam Tomek

 

Edytowane przez trabka2112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Twoim miejscu zainteresowałbym się turbiną. Jeśli dymi na niebiesko to olej przedostaje się do komory spalania. Stawiałbym albo na turbinę albo na jakieś uszczelniacze zaworów czy coś podobnego, ale ciekaw jestem opinii innych forumowiczów, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie