Skocz do zawartości

Kontrolka ESP + spadek temperatury + wentylator od chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z samochodem. Czasami uruchamia mi się kontrolka ESP, temperatura silnika spada z 90 do 50 stopni i uruchamia mi się wentylator od chłodnicy, który się wyłącza po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Dodam, że przy ponownym odpaleniu samochodu problem znika. Takie sytuacje zdarzają mi się nieregularnie - potrafię jeździć kilka dni i nic się nie dzieje, a czasami mam taką sytuacje 3 razy w ciągu dnia. Czy problem leży w jakimś czujniku, zwarciu przewodów czy w jakimś sterowniku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że od wczoraj miałem 2 razy problemy z odpaleniem samochodu - żeby go odpalić musiałem odpiąć klemy od akumulatora. Byłem dziś u elektromechanika i prawdopodobnie jest coś z instalacją elektryczną - gdzieś mogła dostać się woda lub jakiś kabel mógł zostać przecięty. W czwartek zostawiam u niego samochód - oczywiście napiszę co było dokładną przyczyną problemu ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem już u elektromechanika i okazało się, że trzeba było wymienić czujnik temperatury chłodnicy. Przejrzał on również całą instalację elektryczną i powiedział, że robiło się gdzieś zwarcie, dlatego komp wariował - już jest wszystko OK :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie