Skocz do zawartości

michał YaGODA

Owner
 • Postów

  1 318
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  144

Ostatnia wygrana michał YaGODA w dniu 31 Marca

Użytkownicy przyznają michał YaGODA punkty reputacji!

5 obserwujących

O michał YaGODA

 • Urodziny 30.05.1987

Samochód

 • Model
  Inny
 • Rocznik
  2021
 • Silnik
  Benzyna
 • Pojemność
  2.0
 • Moc KM
  186
 • Nadwozie
  Hatchback

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Ostatnie wizyty

68 163 wyświetleń profilu

Osiągnięcia michał YaGODA

 1. Postaram się wrzucić w wolnej chwili, ale nie obiecuję, że to potrwa szybko
 2. Instrukcja dla drugiej generacji Audi Q5 znajduje się tutaj -
 3. Wysokie spalanie może być związane z wieloma czynnikami, ale z uwagi na fakt, że wydaje się, że problem pojawił się po procesie wypalania DPF, to może warto zacząć od diagnostyki systemu emisji spalin. Warto sprawdzić stan filtra cząstek stałych, a także sondy lambda i czujników ciśnienia różnicowego. Innym możliwym czynnikiem jest problem z wtryskiem paliwa, który może powodować zbyt duże spalanie. W takim przypadku warto sprawdzić wtryskiwacze, regulator ciśnienia paliwa oraz filtr paliwa.
 4. Opisany przez Ciebie problem związany z trudnościami w odpalaniu silnika może mieć wiele przyczyn, w tym: 1. Problemy z układem paliwowym - mogą występować problemy z dopływem paliwa do silnika, co może powodować trudności w odpalaniu. Należy sprawdzić przepływ paliwa, filtry paliwa, wtryskiwacze, pompę paliwową i układ zasilania gazu. 2. Uszkodzenia układu zapłonowego - awarie w układzie zapłonowym (np. wadliwe świecie zapłonowe, przewody zapłonowe, cewki zapłonowe) mogą powodować trudności w odpalaniu silnika. 3. Problemy z układem chłodzenia - wadliwy czujnik temperatury lub uszkodzenie układu chłodzenia mogą powodować trudności w odpalaniu silnika. 4. Problemy z układem wydechowym - awarie w układzie wydechowym (np. zatkany katalizator) mogą powodować trudności w odpalaniu silnika. Z uwagi na fakt, że problem występuje tylko po dłuższym postoju, może być związany z gromadzeniem się pary wodnej w układzie paliwowym, co utrudnia rozruch silnika. W takim przypadku można spróbować usunąć wodę z układu paliwowego za pomocą specjalnych preparatów do paliwa.
 5. Klapa i światła do Audi A3 8P Sportback po faceliftingu (polift) są nieco inne niż te, które były stosowane w przedliftowej wersji. Może to oznaczać, że klapa i światła nie będą pasowały bez modyfikacji. Jednakże, bez dokładnego sprawdzenia specyfikacji i wymiarów poszczególnych elementów nie jestem w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć, że klapa i światła do Audi A3 8P Sportback po faceliftingu będą pasowały do przedliftowej wersji.
 6. Brzęczenie w okolicy drzwi lub słupka w czasie słuchania muzyki w Audi Q2 może mieć różne przyczyny, w tym: 1. Nieszczelność w drzwiach - może powodować wibracje i drgania, co w efekcie powoduje brzęczenie w czasie odtwarzania muzyki. 2. Uszkodzone głośniki lub ich montaż - jeśli głośniki są uszkodzone lub źle zamontowane, może to prowadzić do wibracji i rezonansu w okolicy drzwi i słupków. 3. Wibracje przewodów lub elementów wykończenia wnętrza - mogą powodować brzęczenie w okolicy drzwi i słupków.
 7. Tak, istnieje możliwość ustawienia preferencji wyświetlania między zegarami w Audi A7 z MMI 4G. Aby zmienić ustawienia, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami: Włącz samochód i uruchom system MMI 4G. Naciśnij przycisk "CAR" na konsoli środkowej, aby przejść do ustawień samochodu. Wybierz "Settings" (Ustawienia) i następnie "Instrument cluster" (Klaster wskaźników). Wybierz "Startup display" (Ekran startowy). Wybierz "Navigation" (Nawigacja). Potwierdź zmiany, a następnie wyjdź z menu ustawień. Po wykonaniu tych kroków, po ponownym uruchomieniu silnika, nawigacja powinna automatycznie uruchomić się między zegarami, bez konieczności ręcznego wybierania.
 8. Problem z niestabilnymi obrotami na ciepłym silniku może mieć różne przyczyny. Jedną z nich może być uszkodzony czujnik temperatury silnika lub jego wtyczka. Jeśli czujnik nie działa poprawnie, to sterownik silnika może dawać złą informację i może to powodować niestabilne obroty. Inną możliwą przyczyną może być zużyty przepustnica, która może powodować niestabilne obroty na ciepłym silniku. Przepustnica jest elementem, który reguluje ilość powietrza dostarczanego do silnika. Kolejną możliwą przyczyną może być wadliwe sterowanie silnika. W takim przypadku, najlepiej skorzystać z diagnostyki komputerowej, która pozwoli na sprawdzenie stanu systemów sterowania.
 9. Słyszenie klekotu w silniku benzynowym na zimnym silniku może mieć kilka przyczyn. Jedną z możliwych przyczyn jest właśnie uszkodzony napinacz paska rozrządu. Kolejną możliwą przyczyną może być zużyte łożysko lub pompka olejowa. Inną przyczyną klekotania może być zużycie łańcucha rozrządu, jednak w silniku 1.4 TFSI montowany jest pasek rozrządu. Jeśli rozrząd został wymieniony 30 000 km temu, to można przyjąć, że powinien być w dobrym stanie. Jednakże, uszkodzenie napinacza może wystąpić nawet w krótszym okresie.
 10. Z tego co udało mi się znaleźć w internecie, to do Audi A6 C8 zalecany jest olej syntetyczny o specyfikacji VW G 060 175 A2. Zaleca się wymianę oleju co około 60 000-80 000 km lub co 3-4 lata w zależności od warunków eksploatacji samochodu.
 11. Poniżej ewentualne przycyzny Twojego problemu: Problemy z paliwem - warto sprawdzić stan paliwa i filtr paliwa. Jeśli paliwo jest zanieczyszczone lub filtr paliwa jest zablokowany, może to wpłynąć na dostarczanie paliwa do silnika i spowodować jego awarię. Awaria układu zasilania - mogą wystąpić problemy z pompą paliwa, wtryskiwaczami, świecami zapłonowymi lub cewkami zapłonowymi, co uniemożliwi uruchomienie silnika. Uszkodzenie układu elektrycznego - problemy z alternatorem, akumulatorem lub układem ładowania mogą powodować problemy z dostarczaniem odpowiedniej ilości energii do układu zapłonowego i paliwowego. Awaria układu wydechowego - uszkodzenia w układzie wydechowym, takie jak wycieki, uszkodzenia lub zablokowanie katalizatora, mogą wpłynąć na działanie silnika i spowodować jego awarię. Problemy z układem chłodzenia - jeśli układ chłodzenia jest uszkodzony lub niedostatecznie skuteczny, może to doprowadzić do przegrzania silnika i jego awarii. Uszkodzenie elektroniki - mogą wystąpić problemy z komputerem samochodu lub innymi elementami elektroniki, co wpłynie na pracę silnika. Teraz to jest trochę wróżenie z fusów. Najlepiej jak podłączysz samochód do kompa i wtedy powinieneś mieć jaśniejszy obraz sytuacji.
 12. Możliwe ewentualne przyczyny poniżej: 1. Uszkodzenie uszczelki głowicy - jeśli uszczelka głowicy jest uszkodzona, może to prowadzić do wycieku oleju lub płynu chłodniczego do komory spalania, co skutkuje jego spaleniem w silniku. W tym przypadku może wystąpić również biały dym z wydechu, spadek mocy silnika i/lub pojawienie się bąbli w zbiorniku wyrównawczym układu chłodzenia. 2. Pęknięta rura oleju lub chłodnicy - może spowodować wyciek oleju lub płynu chłodniczego, ale nie zawsze musi być widoczna dla oka. W takim przypadku może wystąpić spadek mocy silnika lub problemy z chłodzeniem. 3. Uszkodzona pompa olejowa - może spowodować, że olej nie jest prawidłowo przepompowywany przez silnik, co skutkuje jego znikaniem. W takim przypadku może wystąpić również hałas z silnika. 4. Uszkodzona pompa wody - może prowadzić do niewystarczającej cyrkulacji płynu chłodzącego, co może skutkować jego wyparowywaniem lub znikaniem. W takim przypadku może wystąpić również przegrzewanie silnika.
 13. Kamera musi być zgodna z protokołem komunikacyjnym MMI i mieć złącze video, które jest zgodne z wejściem w samochodzie. W Audi Q3 2012 zwykle wymagane jest złącze RCA.
 14. Jednym z możliwych powodów może być zużycie poduszki pod skrzynią, o której wspomniałeś, co może powodować wibracje i drgania w samochodzie, co może wpłynąć na łatwość przełączania biegów. Innym możliwym powodem może być problem z mechanizmem wybieraka biegów, który może być zużyty lub uszkodzony. Wskazane jest sprawdzenie mechanizmu wybieraka, jego elementów i uszkodzeń. Kolejnym powodem może być problem z synchronizacją biegu, co może powodować trudności w przełączaniu biegów, zwłaszcza w biegach pierwszym i drugim. Wymaga to jednak dokładnej diagnozy przez specjalistę samochodowego.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie