Skocz do zawartości

Problem z 2 biegiem i pierwszym.


Michal1901

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum ale audi jeżdżę od zawsze. 

Mam problem z 1 i 2 biegiem a zwłaszcza z dwójka. 

Wygląda to tak że jak chcę wrzucić drugi bieg i pociągnę drążek za mocno do siebie o jakieś 05 - 10mm to mi haczy wybierak i nie da się zapiąć dwójki a jak zrobię to delikatniej to wchodzi tak jak powinien. Czasami tak jest z pierwszym biegiem.  Co do skrzyni nic nie zgrzyta, nic nie puka , nie wyrzuca biegów, chodzi jak powinna. 

Jakieś pomysły, sugestie? 

Nie znam się na skrzyniach ale mam takie tropy czytając forum, że może być poduszka pod skrzynią (u mnie chyba jest do wymiany bo jak daje buta przy ponad 100 to buda drży). 

Mechanik bez oglądania przebąkuje że może skrzynia do wymiany ale chłopaki jak to czytacie to w oplu wystarczyło rozrusznik wymienić a nie złomować auto więc weźcie się do roboty a nie to co najłatwiejsze robicie.

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z możliwych powodów może być zużycie poduszki pod skrzynią, o której wspomniałeś, co może powodować wibracje i drgania w samochodzie, co może wpłynąć na łatwość przełączania biegów.

Innym możliwym powodem może być problem z mechanizmem wybieraka biegów, który może być zużyty lub uszkodzony. Wskazane jest sprawdzenie mechanizmu wybieraka, jego elementów i uszkodzeń.

Kolejnym powodem może być problem z synchronizacją biegu, co może powodować trudności w przełączaniu biegów, zwłaszcza w biegach pierwszym i drugim. Wymaga to jednak dokładnej diagnozy przez specjalistę samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie