Skocz do zawartości

Audi odpala po dodaniu gazu.


Fakar

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Audi po dłuższym postoju (noc) odpala dopiero jak się doda jej gazu przez chwilę jakby się dusił i jest ok. Tak to odpala od strzała za każdym razem. Miałem błąd egr, wyczyściłem ale to nie pomogło. Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny? Czujnik temperatury jest sprawny sprawdzałem podpiętym elm327.

Audi a3 8p 1.6 z gazem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisany przez Ciebie problem związany z trudnościami w odpalaniu silnika może mieć wiele przyczyn, w tym:

1. Problemy z układem paliwowym - mogą występować problemy z dopływem paliwa do silnika, co może powodować trudności w odpalaniu. Należy sprawdzić przepływ paliwa, filtry paliwa, wtryskiwacze, pompę paliwową i układ zasilania gazu.

2. Uszkodzenia układu zapłonowego - awarie w układzie zapłonowym (np. wadliwe świecie zapłonowe, przewody zapłonowe, cewki zapłonowe) mogą powodować trudności w odpalaniu silnika.

3. Problemy z układem chłodzenia - wadliwy czujnik temperatury lub uszkodzenie układu chłodzenia mogą powodować trudności w odpalaniu silnika.

4. Problemy z układem wydechowym - awarie w układzie wydechowym (np. zatkany katalizator) mogą powodować trudności w odpalaniu silnika.

Z uwagi na fakt, że problem występuje tylko po dłuższym postoju, może być związany z gromadzeniem się pary wodnej w układzie paliwowym, co utrudnia rozruch silnika. W takim przypadku można spróbować usunąć wodę z układu paliwowego za pomocą specjalnych preparatów do paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na to co opisałes ma wpływ że jak dodam gazu to odpala? Teraz mam problem z gazem gasnie po przerzuceniu na gaz w ogóle nie chce chodzic na gazie. I teraz jeżdżę na benzynie i problem z odpaleniem znikł więc prawdopodobnie na problem z odpalaniem miał wpływ gaz na dniach wybiorę się do gazownika. Gaz siedzi lovato. Może ktoś wie co mogło się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie