Skocz do zawartości

DPF - C7 2.0 dti ultra.


adamwalsall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam pytanie auto od kilku dni męczy mnie.  Problem w tym ze tydzień temu na postoju obr. poszły do 1 tyś czekałem jakieś 15 - 20 min i nic się nie zmieniło więc wylaczylem po zaczęły wentylatory chodzić.  Domyślam się że to bylo wypalanie dpf. Ale od tego momentu zaczęły się kłopoty.  Spalanie na poziomie 12L i trasa 7 -8 L. Na drugi dzień się uspokoiło trasa 6 L. No i na kolejny dzień powrót,  więc czekałem ok.30 min na postoju,  trochę dodałem obr. 1700. Po czym obroty niby zeszły do 800. Więc auto wyłączyłem.  No i kolejny dzień miasto i spalanie ok. 10 L ? Jakieś pomysły?  Auto mam od miesiąca.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wysokie spalanie może być związane z wieloma czynnikami, ale z uwagi na fakt, że wydaje się, że problem pojawił się po procesie wypalania DPF, to może warto zacząć od diagnostyki systemu emisji spalin. Warto sprawdzić stan filtra cząstek stałych, a także sondy lambda i czujników ciśnienia różnicowego. Innym możliwym czynnikiem jest problem z wtryskiem paliwa, który może powodować zbyt duże spalanie. W takim przypadku warto sprawdzić wtryskiwacze, regulator ciśnienia paliwa oraz filtr paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie