Skocz do zawartości

Hałas po wciskaniu sprzegla


Juzek1924

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sprawa jest taka mam audi a3 8p 2003r 2.0tdi BKD kod silnika wymieniłem w niej skrzynie biegów z łożyskiem oporowym i prawa pół os po awarii i teraz jest sprawa taka że nie zawsze czasami z reguły po jakiejś trasie gdzie trochę jadę dalej np z 100km po autostradzie  jak później zjadę z trasy mam w aucie takie szybkie głośne tykanie pukanie nie wiem nawet jak to opisać po wciśnięciu sprzegla ustaje albo jest trochę ciszej czy to raczej koło dwumasowe? Ktoś mi powiedział że to może być jakieś łożysko od klimatyzacji ale co może mieć sprzęgło to klimatyzacji.  Trochę słabo to wytłumaczone ale slaby jestem takich sprawach może ktoś miał z was podobna sytuację .

Edytowane przez Juzek1924
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A więc tak, jeżeli stuka, a po wciśnięciu sprzęgła nie to:

 

- Albo dwumasy koniec

- albo duży luz na wale korbowym, gdy naciskasz sprzęgło doskiska wtedy też wał I przestaje szukać.

 

Jedno z dwóch. Do weryfikacji przez mechanika, do ściągnięcia skrzynia, ew. Jak sprzeglo i doscik jest ok, mozna sprawdzić czy na pasku nie ma skoków, ktoś naciska I puszcza sprzęgło A ktoś patrzy. Ale żeby mieć pewność (bo docisk może być już za słaby żeby to zobaczyć) ściągnąć skrzynie I zrobić pomiar. Bo przy wymianie dwumasy I tak mechanik powinien sprawdzić luz osiowy wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie