Skocz do zawartości

Problem z wycieraczkami, spryskiwaczami reflektorów i przekaźnikiem 389 S4 b5


Reus

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Piszę odnośnie dziwnego problemu z wycieraczkami i systemem spryskiwaczy reflektorów w mojej b5. Instalacja do spryskiwaczy xenon fabryczna, jak to w każdej esce. Mianowicie:

Odkąd zakupiłem pojazd nie działały mi spryskiwacze reflektorów. Zainteresowałem się tym tematem dopiero teraz, wiec zacząłem szukać przyczyny. Profilaktycznie wymieniłem pompkę od spryskiwaczy reflektorów, posprawdzałem wiązkę, spryski, wężyki, kostki, przekaźnik. Wszystko wydawało się ok, natomiast spryskiwacze się nie wysuwały. Przy zapalonych światłach trzymałem manetkę od wycieraczek nawet i przez dobre 15 sekund i nie było żadnego odzewu ze strony sprysków, no próbowałem już wszystkiego. Postanowiłem wymienić mimo wszystko przekaźnik, pomimo, ze wyglądał na sprawny i wszystko poza spryskiwaczami na nim działało (przekaźnik numer 389, nr OEM 4B0 955 531 C). Zakupiłem przekaźnik, jakiś zamiennik, nie pamietam firmy, natomiast ku mojemu zdziwieniu posiadał więcej pinów niż mój oryginalny. Przetrzepalem temat w internecie, znalazłem pare informacji i dowiedziałem się, ze wychodziły 2 rodzaje tego przekaźnika o tym samym numerze. Ten z większa ilością pinów, posiadał między innymi dodatkowe piny z sygnału lamp czy jakiś pin do pompki spryskiwaczy reflektorów. Bingo! Wsadziłem ten przekaźnik, spryskiwacze xenonów zaczęły działać, ale pojawił się problem. Wycieraczki nie wyłączają się przy pozycji 0 na manetce, chodza cały czas, bez względu na pozycje manetki, przyspieszają nieco jedynie na najwyższym biegu. Da się je wyłączyć jeżeli włączę tylną wycieraczkę, wtedy wycieraczki zatrzymują się i zostają na swoim miejscu. Jednak przy kolejnym uruchomieniu samochodu nadal działają bez względu na pozycje manetki. Orientuje się ktoś co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Miał ktoś podobny problem do tego opisanego przeze mnie? Dodam, ze przekaźnik kupiony był wymieniony na inny, lecz problem nadal ten sam. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie