Skocz do zawartości

Błąd Alternatora/Akumulatora


rafau62

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tydzień temu po odpaleniu samochodu wyskoczył mi błąd alternatora mianowicie "alternator fault: battery is not being charged" dojechałem do domu 5 km zgasiłem auto odpaliłem i błąd znów się pojawił, przy następnych dwóch zgaszeniach i odpaleniach wyrzuciło już inny błąd "low battery charge: battery will be charged while driving" na następny dzień gdy poszedłem odpalić samochód nie pojawił się żaden błąd. Zmierzyłem napięcie na akumulatorze przy odpalonych światłach i załączonym grzaniu oraz dodawaniu gazu i miernik pokazywał między 14.3 a 14.88 przy wyłączonych światłach i grzaniu ok. 14.5V. Od tygodnia tylko raz pojawił się ponownie błąd ""low battery charge: battery will be charged while driving" wydaje mi się że wartości są odpowiednie, czy może regulator napięcia będzie do wymiany? Ewentualnie może gdzieś coś nie łączy? Dodam jeszcze że błędy te pojawiły się w momencie gdy auto odpalane były w godzinach wieczornych po 22 gdy na dworze jest już zimno, chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia przed oddaniem auta do elektryka żeby nie naciągnał na nie potrzebne koszta ponieważ nie mam akurat sprawdzonego elektryka. Samochód Audi A3 8P 1.8 TFSI 2011.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie