Skocz do zawartości

Tablica rejestracyjna, mała


Stiopa1

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam wszystkich. Mam pytanie,  czy mała tablica , którą mam zamontowaną na oryginalnym mocowaniu audi z USA jak na zdjęciach, jest zgodna z prawem?  Wg mnie tak, ale może ktoś wie dokładniej i ma doświadczenie.  

Pozdrawiam 

20221023_172810.jpg

20221023_172755.jpg

Edytowane przez Stiopa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku 4 grudnia 2020r. w art. 60 Prawa o ruchu drogowym zaczynają obowiązywać dwa nowe podpunkty. Czyli zabrania się:

  • 3a) umieszczania na pojeździe tablic (tablicy) rejestracyjnych w innym miejscu niż konstrukcyjnie do tego przeznaczone;
  • 3b) umieszczania na pojeździe jednorzędowych zmniejszonych tablic rejestracyjnych, jeżeli pojazd nie posiada zmniejszonych wymiarów miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego do umieszczenia tablicy rejestracyjnej;

– Badanie techniczne pojazdu, w którym w dużych wnękach będą mniejsze tablice rejestracyjne, zakończy się wynikiem negatywnym. Właściciel pojazdu będzie musiał wnioskować do Wydziału Komunikacji o wydanie prawidłowych tablic rejestracyjnych – powiedział Marcin Barankiewicz, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. – Myślę, że częściej policja będzie także kontrolowała takie pojazdy na drodze. Do tej pory nie było skutecznego mechanizmu, żeby walczyć z procederem zakładania mniejszych tablic, wtedy gdy nie ma takiej potrzeby. Jak wiadomo, ze względu na mniejszą ilość znaków, tych tablic może brakować tym właścicielom, którzy realnie ich potrzebują, ponieważ rzeczywiście mają mniejsze wnęki na tablice – zauważył szef PSKP.

 

Na załączonym przez ciebie zdjęciu widać, że masz miejsce na dużą tablicę.

Z drugiej jednak strony nie ma u ciebie otworów montażowych pod dużą ramkę, więc nie masz jej jak założyć. Czyli mała tablica legalnie (tak myślę).

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Stiopa1 napisał:

Właśnie i ja tak podchodzę do tematu. 

Jutro jadę do SKP i zobaczę co mi tam jeszcze powiedzą. 

Dzięki za informację.  

No i zmiana na długie tablice. Okazuje się,  że są 2 lampki podświetlające tablice i to przesądza o tym iż mają być długie. Na początku jak zobaczył samo mocowanie tablicy, stwierdził, że krótkie. Cóż,  lepiej się upewnić,  wymienić i mieć spokój. Steve69 dzięki z info. 

Pozdrawiam wszystkie OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie