Skocz do zawartości

Spryskiwacze reflektorów xenonowych-ich brak


Stiopa1

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna hydrozagadka. W  moim Q5 , brak spryskiwaczy reflektorów xenonowych. Z tego co się orientuję, to fabrycznie do xenonów montuje się spryskiwacze. W moim aucie, czytaj specyfikacji tegoż udogodnienia brak. Zaślepki na zderzaku są . 

Teraz pytanie 1. 

Czy spryskiwacze w xenononax muszą być?

Pytanie 2.

Jeśli muszę to jak ogarnąć temat.  Ktoś to robi? Czy samemu ogarniać ( raczej odpada) 

Proszę o jakieś info i radę.

Pzdr OOOO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stiopa1 napisał:

Kolejna hydrozagadka. W  moim Q5 , brak spryskiwaczy reflektorów xenonowych. Z tego co się orientuję, to fabrycznie do xenonów montuje się spryskiwacze. W moim aucie, czytaj specyfikacji tegoż udogodnienia brak. Zaślepki na zderzaku są . 

Teraz pytanie 1. 

Czy spryskiwacze w xenononax muszą być?

 

Auto z USA mogło mieć xenony bez spryskiwaczy i samopoziomu.

 

W Europie jest inaczej:

Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ).

6.2.9. (...) Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45. (...)

Do tego jeszcze układ samopoziomowania xenonów.

 

1 godzinę temu, Stiopa1 napisał:

Pytanie 2.

Jeśli muszę to jak ogarnąć temat.  Ktoś to robi? Czy samemu ogarniać ( raczej odpada) 

 

Tu nie pomogę. Nie znam nikogo kto by to zrobił ani nie spotkałem żadnego opisu takiej modyfikacji.

 

Edytowane przez steve69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steve69 napisał:

 

Auto z USA mogło mieć xenony bez spryskiwaczy i samopoziomu.

 

W Europie jest inaczej:

Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ).

6.2.9. (...) Światła mijania ze źródłem światła o wartości obiektywnego strumienia świetlnego powyżej 2 000 lumenów można stosować wyłącznie w połączeniu z instalacją urządzeń do oczyszczania świateł przednich, zgodnie z regulaminem nr 45. (...)

Do tego jeszcze układ samopoziomowania xenonów.

 

 

Tu nie pomogę. Nie znam nikogo kto by to zrobił ani nie spotkałem żadnego opisu takiej modyfikacji.

 

Czyli mam obowiązek zainstalowania owych spryskiwaczy.  ? 

Albo pozostaje mi robić przystanki co 100 km i uruchomić spryskiwacz ręczny i szmatkę. Hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej - w USA nie ma obowiązku posiadania spryskiwaczy w aucie z xenonami.

W Europie muszą być spryskiwacze oraz samopoziomowanie.

Edytowane przez steve69
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Dodzwoniłem się do człowieka który[ry doposaża audi. I po  vinie stwierdził, że były produkowane, również w Europie,  xenony o słabszej mocy i były i mogą pozostać bez  poziomowania oraz spryskiwaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, steve69 napisał:

Pytanie, jaką wersję xenonów ty masz?

25 watowe emitują strumień świetlny ≤ 2000 lumenów. 35 watowe to już ponad 3000 lumenów i tu już spryskiwacze muszą być.

 

Dokładnie nie wiem. Nie powiedział mi. Ale patrząc na jasność świateł to raczej 25 wat. Postaram się to sprawdzić,  jakoś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem,  że mam żarnik D5, co przekłada się na 25 W, więc wersja dla ubogich. Bo prąd drogi i paliwo drogie ;)

Myślę, że dopóki lampom nic nie będzie pozostanie jak jest. 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja mam q5 80A 2.0TDI  2018r i u mnie jest tak samo czyli mam bi-xenony a spryskow brak są tylko zaślepki. Spytałem w salonie  po nr vin czy były .... odpowiedział że nie. Tak został skonfigurowany. Auto kupione z Austrii od pierwszego właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie