Skocz do zawartości

ZAPAROWANA LAMPA PRÓD AUDI Q5


ROBKED

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Zalezy czy jest to delikatne parowanie tylko w kacie lampy czy juz dochodzi do tego ze woda ci sie leje wewnatrz po szybie...
Kupujac swoje Audi mialem problem ze skraplaniem wody ale juz do takiego stanu ze zaczela sie pojawiac stojaca woda... Problem oczywsicie byl tylko w okresie jesien-zima. Okazalo sie ze poprzedni wlasciciel chcial polepszyc fabryke i zrobil dodatkowe otwory w lampach... Probowalem kupowac uzuwale lampy ale tylko 1 lampe trafilem ze bylo ok... Na dodatek okazalo sie ze swiatla do jazdy dziennej swiecily w roznym odcieniu :/  Koniec koncow kupilem komplet nowych lamp i odpowietrznikow i mam spokoj od 2 lat. Jesli masz nikle parowanie to sie nie przejmuj, roznica temp. musi zrobic swoje. Jak ci to jednak nie daje spokoju to sprawdz swoje odpowietrzniki lamp, takie dlugie gumowe wezyki zakonczone filtrem. Moze filtry sa zatkane, zmien na nowe i zobaczysz czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia, nigdy bym nie wpadł na pomysł żeby robić dziury w lampie samochodowej.

Co do mojego problemu to po wykręceniu lampy i sprawdzeniu szczelności okazało się że jest mały ubytek powietrza na uszczelce między kloszem a obudową. Nałożyłem trochę silikonu dekarskiego, jeżdżę już tydzień i naradzie w lampie jest sucho 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przerabiałem to ostatnio. Ten problem jest dość popularny w oryginalnych lampach. Zanim oddasz do wymiany klosza i uszczelnienia, można sprawdzić odpowietrznik, on ma w środku filtr/gąbeczkę i czasem się zatyka. Jeśli to jest ok to lampa do wymiany klosza i uszczelnienia. U mnie rozwiązało problem.  Koszt ok 600 zł za lampę.

Edytowane przez krboszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie