Skocz do zawartości

Zwiększony poziom oleju


rafau62

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś przy kontroli poziomu płynów standardowo sprawdziłem poziom oleju i ku mojemu zdziwieniu zwiększył się on. Miesiąc temu przy sprawdzaniu oleju poziom wynosił lekko ponad połowę bagnetu, dziś wartość pokazywała w granicach maxa oraz na samym dnie bagnetu pojawiła się mała kropka znana mi już jako "masło" na korku braw objawów masła. Odcinki jakie pokonuje to ok. 10 km do pracy dawno również nie przepaliłem auta na większej trasie, czy powodem może być to że jest zima i przy tych temperaturach na niedogrzanym silniku woda skrapla się do oleju? Auto Audi a3 8P 1.8T 2011 Benzyna. Poziom płynu chłodniczego bez zmian.

Edytowane przez rafau62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtrące swoje 3 grosze miałem podobną sytuację w poprzednim aucie a3 8l 1.8t agu robisz krótkie trasy więc woda nie zdążą odparować też tak miałem co do różnych poziomów oleju sprawdź rano przed odpaleniem jaki poziom i np za dwa dni znów rano przed odpaleniem i porównaj pamiętaj żeby auto stało w idealnie tym samym miejscu nawet minimalny pochył daje różne wyniki ja parkowałem niby na równym podwórku a odchyły po pół bagnetu były dopiero wjeżdżając do stodoły na równą powierzchnie zobaczyłem że auto ma cały czas ten sam poziom oleju ja raz w tyg przepadałem go konkretnie i wymieniałem olej co 8tys i było git aż do rozbicia mojej niuni (niech ci szrot lekki będzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie