Skocz do zawartości

Zalana tylna dolna lampa w zderzaku


Kozi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W audi Q3 2017 tfsi  tylna dolna prawa lampa ta w zderzaku jest zalana wodą tak z 2 cm i nie działa lampka cofania, ale nie widzę jakiegoś uszkodzenia. audi zaproponowało zmianę na nową lampę co wydaje się logiczne. 

Czy istnieje jednak możliwość, że lampa jest dobra, ale gdzieś jest jakiś przeciek i pod naporem wody, ów woda przesiąka pod uszczelką .. lub coś takiego?

usługę serwisową mam w gratisie, a auto dopiero kupiłem i nie chcę tego sam rozkręcać.

Martwię się, że wymienią lampę a problem wróci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z lampą jest wszystko OK, to woda nie ma prawa dostać się do wnętrza lampy.

Jeśli jednak się dostaje, to znaczy że nastąpiło gdzieś rozszczelnienie, np. rozwarstwienie klejenia lub pęknięcie samego klosza lampy. Warto taką nieszczelność wyeliminować jak najszybciej, bo stojąca woda może powodować zwarcie w obwodzie elektrycznym. Może się to skończyć czymś poważnym, np. uszkodzeniem modułu BCM odpowiedzialnym m.in. za sterowanie światłami auta.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bardzo dokładnie lampę i jest w lewym górnym rogu mała rysa i możliwe, że pękniecie idzie w głąb lampy. to pewnie to.

Dzięki za szybką odpowiedz! Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie