Skocz do zawartości

Problem z otwieraniem z kluczyka


Damian10011991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Borykam się z problemem w swojej audi. Otóż problem ten dotyczy otwarcia, a dokładnie otwarcia kluczykiem. Pilot który miałem skończył żywot a więc to wtedy dowiedzialem się, ze mój centralny zamek nie reaguje na otwarcie poprzez kluczyk. Oczywiście zamykanie uzbraja alarm i cały centralny zamek ale otwieranie już nie. Gdy otwieram go mechanicznie czuje ze zamek się otwiera, oświetlenie wnętrza się zapala ale reszta drzwi pozostaje zamknięta a po wejściu do auta uzbraja się alarm jeżeli szybko nie włożę kluczyka do stacyjki. Na vcds zero błędów. Natomiast gdy w stacyjce mam drugi pilot również z uszkodzonym pilotem i auto jest na zapłonie, zamykajc drzwi wkładam kluczyk do zamka i zamykając,nastepnie otwierając auto wszystko działa jak należy. I teraz moje pytanie czy ktoś borykał się kiedyś z czymś takim? I drugie pytanie czy może mieć wpływ na takie zachowanie to, że żaden pilot nie działa bo tak powiedział mi elektryk. Szukam pomocy na forum ponieważ auto było już kilkukrotnie odprowadzane do fachowców i jedynie co robili to brali kasę a ja z problemem zostawałem. 

Edytowane przez Damian10011991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian10011991 zmienił(a) tytuł na Problem z otwieraniem z kluczyka

To, że po otwarciu auta kluczykiem trzeba w ciągu 15 sekund włączyć zapłon, bo inaczej uruchamia się alarm, jest sytuacją normalną. Tak ma być!

Jest to dokładnie opisane w instrukcji obsługi pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wcześniej miałem a6 c5 i kluczykiem otwierałem ,zamykałem uruchamiając centralny we wszystkich zamkach, bez konieczności późniejszego przekręcania stacyjki żeby alarm się nie załączył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Znajomy dla mnie potwierdził na swojej audi dokładnie to samo. Zamykanie kluczykiem w drzwiach zamyka wszystkie drzwi, lecz otwieranie już tylko drzwi kierowcy. Byłem przekonany iż coś jest nie tak tym bardziej, że elektryk też kazał mi wymienić zamek itp a tu wręcz tak ma być. Dziękuję Ci bardzo. Ps. Człowiek ciągle się uczy ;) Zastanawia mnie tylko fakt iż u Niego gdy otwiera kluczem mrygaja kierunkowskazy, zaś u mnie nie...

Edytowane przez Damian10011991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie