Skocz do zawartości

Awaryjne zwalnianie elektrycznego hamulca ręcznego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam ogromny problem... Otóż rozładował mi się nagle akumulator w samochodzie i mam zaciągnięty hamulec ręczny, który jest elektryczny.

Auto stoi w garażu, w dodatku maska znajduje się pod wnęką i nie ma możliwości jej otwarcia w celu naładowania akumulatora. Nie wiem jak mam poradzić sobie z taką sytuacją? Samochodu nie da się wypchać, hamulca nie da się zwolnić, maski nie da się otworzyć... Czy jest jakiś sposób na awaryjne zwolnienie hamulca? Proszę o pomoc, to jest chyba moja jedyna nadzieja

Model auta to Audi A3 Limousine 8V 1.4 TFSi CoD Ambition, 140KM, 2014 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bezpośrednie podanie napięcia na silniczki poruszające tłoczkami hamulców i cofnięcie tłoczków. Potem wypchnąć auto i można kombinować z przywróceniem zasilania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zostanie mi jeszcze częściowa rozbiórka garażu, ale wolałbym tego uniknąć..

A gdzie znajdują się te silniczki? Trzeba jakoś rozebrać ten guziczek hamulca, czy to w zupełnie innym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk elektrycznego hamulca postojowego steruje silniczkami zamocowanymi na zaciskach hamulcowych kół tylnych. Czyli trzeba rozpiąć wtyczki silniczków przy lewym i prawym tylnym kole i podać napięcie bezpośrednio na styki.

Edytowane przez steve69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, spróbuje tak zrobić. Czy jest to jakoś bardzo skomplikowane? Albo może masz gdzieś jakieś zdjęcie pomocnicze lub tutorial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie