Skocz do zawartości

Żółta kontrolka silnika w Audi A3 8P


Special4U

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczące Audi A3 2006 (8P). Na zegarach pojawiła mi się żółta ikona silnika (check engine). Po podpięciu komputera nie wykazuje żadnych problemów z silnikiem, a sam samochód działa bez zarzutu. Jedyne, co zauważyłem, to problem z rozrusznikiem, który prawdopodobnie już się kończy. Czy może to być powód, dla którego pojawia się ta kontrolka check engine?

Edytowane przez Special4U
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka check engine może być związana z różnymi problemami, ale nie zawsze musi wskazywać na awarię silnika. Jeśli komputer nie wykazuje żadnych błędów, to może sugerować, że problem nie jest krytyczny.

Problem z rozrusznikiem może być przyczyną, zwłaszcza jeśli występują trudności z uruchamianiem silnika. Jeśli rozrusznik nie działa prawidłowo, może to powodować niestabilne napięcie lub przerwy w zasilaniu, co może wpływać na pracę różnych czujników i układów elektronicznych w samochodzie.

Możliwe przyczyny pojawienia się kontrolki to m.in.: czujniki, system emisji spalin, układ zapłonowy. Najlepiej jest monitorować, czy kontrolka zgaśnie sama. Czyli "jeździć i obserwować" - jak mówią na TVNTUR i BO.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie