Skocz do zawartości

słabo pali na ciepłym


Megan90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam audi A4 1.9 tdi 130 km z 2002r. W zimie przy -15 pali na dotyk, a gdy temperatura jest na plusie to muszę trochę pokręcić zanim odpali. Słabo pali też jak jeszcze jest ciepły silnik zgaszę autko i znów zapalam. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna :unsure:

Edytowane przez Megan90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :rolleyes: może na początek warto by było sprawdzić świece żarowe, masz tu linka jak to sprawdzić http://www.ngk-dpower.com/pl/technik/technik-tipps/gluehkerzen-testen/ ja miałem podobnie... po zimie 3 świece padły (w ogóle nie chciał odpalać) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to jeśli nie świece to najlepszym wyjściem będzie podłączenie auta pod vaga i zdiagnozować usterkę ;) przyczyn może być wiele :huh: wiec nie będziemy tutaj wróżyć z fusów :_nah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to jeśli nie świece to najlepszym wyjściem będzie podłączenie auta pod vaga i zdiagnozować usterkę ;) przyczyn może być wiele :huh: wiec nie będziemy tutaj wróżyć z fusów :_nah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanko ja mialem podobna sytuacje na cieplym i sie okazalo ze mam przestawiony rozrzad i kat wtrysku. ty chyba masz juz pompowtryski czy jeszcze pompe wtryskowa??

Edytowane przez macias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanko ja mialem podobna sytuacje na cieplym i sie okazalo ze mam przestawiony rozrzad i kat wtrysku. ty chyba masz juz pompowtryski czy jeszcze pompe wtryskowa??

Mój już na pompowtryskach. Szczerze mówiąc od kupna czyli od sierpnia rozrządu jeszcze nie wymieniłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmm zdarzyło się mi juz coś takiego, w poprzednim a4 b5 avant w silniku 1.9 tdi AFN (110km) trwało to kilka dobrych miesięcy, auto paliło na dotyk jak było zimne, natomiast gdy silnik się zagrzal, ponowne uruchomienie wymagało przytrzymania rozrusznika czasem nawet 5 sekund. najciekawsze że moj mechanik upierał sie przy świecach żarowych, jednak po sprawdzeniu okazało sie że to nie to, wymieniłem filtr paliwa, filtr powietrza, i dalej to samo.... a teraz najciekawsze : zbliżala sie zima i zdecydowalem wymienic akumulator na nowy, - wstawiłem bosch silver - PROBLEM Z GŁOWY .silnik z powrotem zawsze palił na dotyk/.... nie wiem jak to wytłumaczyć ale chyba stary akumulator miał problemy pełnym doładowaniem z alternatora.....

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie