Skocz do zawartości

Za co lubicie markę Audi?


michał YaGODA

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór , tutaj mój pierwszy post/pytanie, długo się zbierałem ale może ktoś jest zorientowany w temacie.

Chodzi mi o komfort jazdy , czucie wysokiej prędkości ( a może jego brak )  w Audi Q3 , pod kątem ewentualnego kupna. Wiadomo, że przy 140 km/h to każde auto świetnie się prowadzi , nawet Bus ( ostatnia np.jechałem Fiatem Ducato Maxi też było OK)  , ale tu chodzi o ca 200 km/h.

Do tej pory miałem przyjemność przez Niemieckie autostrady zrobić ca 1500 kilometrową trasę  Audi A4 allroad oraz  trochę krótszą Audi Q5 ale w tym wypadku z rowerami na dachu. Oba auta diesle, automatyczna skrzynia, napęd na 4 koła. 

Powiem tak:  w A4 allroad prędkości 200-220 km/h w ogóle nie czuć, porównać to mogę do jazdy innym autem np Citroen C5 (stary) z prędkością ......150km/h albo i mniej.

W moim małym BMW 1 E87 (napęd na tył) jest lepiej (niż np w Citroenie), jak jedziemy 180km/h też nic nie czuć ale do 200km/h  trzeba się jednak chwile przyzwyczaić.....a w tym A4 to jest jakiś kosmos w tym temacie,  dla mnie limuzyna z innej planety.

A Q5  było gorzej pod tym względem, tam było chwilowo max ca.160km/h ( bo rowery na dachu) ale prędkość było czuć, większy , wyższy ,może to też wina tego rowerowego żagla.

Nie wiem czy  prowadzenie w A4 allroad to zasługa zawieszeni, napędu quattro czy może jeszcze czegoś innego

W związku z tym wszystkim pytanie:

 Czy w Q3 można liczyć na podobny , porównywalny  komfort podróży przy  180-200 km/h jak w A4 allroad. Jeśli tak to czy ma w tym temacie duże znaczenie quattro/nie quattro.

Podejrzewam że w zwykłym A4 Avant jest podobnie jak w A4 Allroad chyba że się mylę?

 

Może to powinno być przeniesione do wątku o Q3 ?

Edytowane przez questAudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie