Skocz do zawartości

[A3 8P 1.9TDI] - Problem z wrzuceniem 5-tego biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam dość niespotykany na tym forum (szukałem w szukajce) problem, a i na innych nic nie znalazłem.

Problem polega na tym iż w mojej A3(5-biegowej) zdaża mi się taka usterka że przy jeździe ~90km/h chcę wrzucić 5 bieg.. i nie potrafię tego zrobić, coś jakby trzymało drążek, jakby tylko drążek zmiany biegów wchodził do połowy, gdy puszczam delikatnie sprzęgło okazuje się że bieg nie wszedł, coś jakby delikatnie po zębach chciało zabrać (a gałki nie można było dalej do przodu popchnąć).

Wyczytałęm tutaj na forum, ktoś pisał o problemach ale tylko z 1 biegiem i R

Ja mam właśnie nieco inną sytuację, nie chce mi ten końcowy wejść 5

Dodam jeszcze ciekawostkę taką, że są takie dni iż problemu wogóle nie ma, a czasem muszę się namęczyć strasznie i albo się uda wrzucic po 30 próbach albo i nie :(

Proszę o pomoc co Waszym zdaniem powinienem sprawdzić, może trzeba coś wyregulować? Może coś z wybierakiem bo też się naczytałem, ale nie chcę niczego sugerować...

Prosiłbym o fachową pomoc najlepiej od osób, które miały ten sam problem.

Z góry dzięki

Ps. bardzo bym prosił o wskazówki wraz z zdjęciami, może sam bym potrafił coś zdiagnozować lub naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam dość niespotykany na tym forum (szukałem w szukajce) problem, a i na innych nic nie znalazłem.

Problem polega na tym iż w mojej A3(5-biegowej) zdaża mi się taka usterka że przy jeździe ~90km/h chcę wrzucić 5 bieg.. i nie potrafię tego zrobić, coś jakby trzymało drążek, jakby tylko drążek zmiany biegów wchodził do połowy, gdy puszczam delikatnie sprzęgło okazuje się że bieg nie wszedł, coś jakby delikatnie po zębach chciało zabrać (a gałki nie można było dalej do przodu popchnąć).

Wyczytałęm tutaj na forum, ktoś pisał o problemach ale tylko z 1 biegiem i R

Ja mam właśnie nieco inną sytuację, nie chce mi ten końcowy wejść 5

Dodam jeszcze ciekawostkę taką, że są takie dni iż problemu wogóle nie ma, a czasem muszę się namęczyć strasznie i albo się uda wrzucic po 30 próbach albo i nie :(

Proszę o pomoc co Waszym zdaniem powinienem sprawdzić, może trzeba coś wyregulować? Może coś z wybierakiem bo też się naczytałem, ale nie chcę niczego sugerować...

Prosiłbym o fachową pomoc najlepiej od osób, które miały ten sam problem.

Z góry dzięki

Ps. bardzo bym prosił o wskazówki wraz z zdjęciami, może sam bym potrafił coś zdiagnozować lub naprawić

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

to co mi przychodzi do glowy to sprawdzenie stanu poduszki pod skrzynia biegow. Byc moze masz ja mocno zuzyta, wtedy moga pojawic sie problemy z wrzucaniem biegow. watpie zeby wybierak az tak Ci sie wyrobil i to na 5-tym biegu. Nie masz problemu z innymi biegami?

m@urycy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w czasie jazdy z domu do pracy mialem jeszcze inny przypadek

Gdy już dojeżdżałem do pracy stając na skrzyżowaniu nie mogłem wrzucić

1 biegu (tak jakby w drążku była jakaś blokada, ani troszkę nie chciał do przodu)

później jak już ruszyłem z 2 biegu przechodząc kolejno na 3 i...

.. i tu właśnie brak 4 biegu - tak samo jak przy 1dynce coś jakby blokowało całkowicie możliwość posunięcia drążka w dół, więc z 3 na 5 przeszedłem.

I to nie koniec. Wracając do domu po przejechaniu ~20km "pojawiły się" spowrotem wszystkie biegi, bez zarzutu chodziły 1,2,3,4,5 i R

Nie wiem co się dzieje, miał ktoś podobnie?

Co może być przyczyną tego co mi się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj w czasie jazdy z domu do pracy mialem jeszcze inny przypadek

Gdy już dojeżdżałem do pracy stając na skrzyżowaniu nie mogłem wrzucić

1 biegu (tak jakby w drążku była jakaś blokada, ani troszkę nie chciał do przodu)

później jak już ruszyłem z 2 biegu przechodząc kolejno na 3 i...

.. i tu właśnie brak 4 biegu - tak samo jak przy 1dynce coś jakby blokowało całkowicie możliwość posunięcia drążka w dół, więc z 3 na 5 przeszedłem.

I to nie koniec. Wracając do domu po przejechaniu ~20km "pojawiły się" spowrotem wszystkie biegi, bez zarzutu chodziły 1,2,3,4,5 i R

Nie wiem co się dzieje, miał ktoś podobnie?

Co może być przyczyną tego co mi się dzieje?

Moze ktos od A3 sie wypowie, jeszcze przychodzi mi na mysl regulacja skrzyni biegow - nie wiem jak jest w A3, w A4 B6 np. przy 150 tys powinno sie sprawdzic i wyregulowac ustawienie skrzyni biegow. Przykladowo odleglosc miedzy srubami regulacyjnymi powinna byc dokladnie 85mm a drazek odchylony w prawo o 1.5 stopnia od pionu.

Ale nie wiem jak to sie ma do A3 :/

Najlepiej zeby sprawdzic poduszke pod skrzynia jedz gdzies do serwisu i niech obejrza, nie mam niestety zdjec, popatrz tez w necie gdzie sie znajduje.

powodzenia!

m@urycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie